ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تاثیر پارامترها بر عملکرد پی سطحی با بستر خاكی دارای حفره و مسلح شده با ژئوگرید تحت بارهای استاتیکی و لرزه ای

Year: 1399
COI: CUCONF04_003
Language: PersianView: 104
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی سیاوش نیا - استادیار و عضو هییت علمی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
حمیدرضا قادری نیری - دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی ژیوتکنیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

Abstract:

با در نظر گرفتن این حقیقت که ساختگاه مناسب برای احداث پروژه های عمرانی رو به کاهش است، مهندسین عمران عمدتا با ساختگاه های مسئله دار در چالش می باشند. در شرایطی که لایه های سطحی خاک به علت حضور حفرات، مقاومت لازم جهت تحمل بارهای وارده را نداشته و لایه های مناسب و مقاوم در تراز سطحی موجود نباشد، از روش های بهسازی خاک همچون تسلیح خاک با ژئوگریدها برای مقابله با نشست و تنش کششی استفاده می شود. این تحقیق بر آن است که تاثیر فاصله افقی مرکز پی از مرکز حفره تشکیل شده در خاک بستر، فواصل ژئوگرید از یکدیگر و قطر حفره تحت بارهای استاتیکی پی سازه و بار دینامیکی زلزله بر مقادیر بهینه پارامترهای طراحی خاک مسلح در نظر گیرد. پارامترهای ثابت در این تحقیق شامل: ابعاد هندسه مدل ها، ابعاد پی، زاویه تمایل ژئوگریدها، عمق قرارگیری حفره، شتابنگاشت زلزله و مشخصات مکانیکی خاک بستر. در این تحقیق مدلسازی دوبعدی با نرم افزار PLAXIS 2DV8.6 انجام شده است. نتایج شاخص حاصل از تحقیق حاضر به ترتیب شامل: بحرانی ترین شرایط از نظر میزان نشست در تحلیل استاتیکی و دینامیکی مربوط به شرایط وجود حفره در موقعیت فاصله افقی به ترتیب 0 و 4 متری از مرکز پی می باشد. بکارگیری فاصله قائم ژئوگرید برابر با 0/5، 0/75، 1 متر به ترتیب موجب کاهش نشست به میزان 13.3 درصد، 20.1 درصد و 25.94 درصد نسبت به شرایط بدون مسلح سازی خاک بستر در تحلیل استاتیکی می شود. در شرایط قطر حفره 1 متر، 0.8 متر و 0.6 متر، میزان نشست نسبت به مدل مرجع به ترتیب به میزان 14.6 درصد، 14.9 درصد و 16.45 درصد کاهش می یابد.

Keywords:

تسلیح خاک بستر، حفره، ژئوگرید، نشست

Paper COI Code

This Paper COI Code is CUCONF04_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1142645/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سیاوش نیا، مهدی و قادری نیری، حمیدرضا،1399،ارزیابی تاثیر پارامترها بر عملکرد پی سطحی با بستر خاكی دارای حفره و مسلح شده با ژئوگرید تحت بارهای استاتیکی و لرزه ای،Fourth International Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Management،،،https://civilica.com/doc/1142645

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 13,353
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support