ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی طلاق و راهکارهای جلوگیری از آن

Year: 1399
COI: CCSED01_119
Language: PersianView: 82
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زینب صداقتیان - دکترای تخصصی فلسفه وحکمت اسلامی ، دانشکده فنی و حرفه ای دختران خرم آباد مدرس دانشکده فنی و حرفه ای خواهران خرم آباد
تقی عباسی - جهادکشاورزی استان لرستان

Abstract:

هدف از انجام این پژوهش بررســی آســیب شناسی طلاق (علل و عوامل مؤثر برطلاق) و راهکارهای پیشگیری از آن بوده است. روش تحقیق توصیفی از نوع پیمایشی بوده است. در این پژوهش علل و عوامل گوناگون مؤثر بر طلاق با استفاده از مطالعات کتابخانه ای مانند (پایان نامه ها، کتب، مقالات، مجلات، نشریه ها و نمایه های نوشته شده در زمینه آسیب شناسی طلاق) مورد بررسی قرار گرفت و همچنین این مقاله ، پدیده طلاق را با رویکردی اجتماعی مورد بررسی قرار داده است و به مسئله طلاق و پیامدهای آن و راهکارهای جلوگیری از آن پرداخته است. طلاق یک پدیده چند وجهی است; زیرا از یک جهت، پدیده حقوقی است و از جهت دیگر، یک پدیده روان شناختی و حتی یک پدیده اقتصادی و از زاویه دیگر پدیده ای اجتماعی. از آن جا که علل و زمینه های گوناگون و نیز بستر یک نظام اجتماعی در شکل گیری طلاق مؤثر می باشد، به عنوان یک پدیده اجتماعی( Phnomenan Social )در نظر گرفته است. برخی از عوامل و زمینه های اجتماعی که در ایجاد طلاق مؤثر است، در سطح کلان و بعضی در سطح متوسط و تعدادی نیز در سطح خرد عمل می کنند، همچنین بعضی از علل، از آن چنان قوتی برخوردارند که می توانند به عنوان علت العلل طلاق عمل کنند، در حالی که بعضی در حد زمینه ساز و بسترسازی ایجاد این پدیده مؤثرند. از سوی دیگر، بعضی از این علل ممکن است به تنهایی کارساز بوده و برخی دیگر، نیاز به علتی غیر از علل اجتماعی داشته باشند تا بتوانند به عنوان عامل طلاق عمل کنند.

Keywords:

طلاق، خانواده، جامعه ، ازدواج، زوجین، راهکارها، پیشگیری

Paper COI Code

This Paper COI Code is CCSED01_119. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1142855/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صداقتیان، زینب و عباسی، تقی،1399،بررسی طلاق و راهکارهای جلوگیری از آن،First National Conference on Cognitive Science and Education،Shiraz،https://civilica.com/doc/1142855

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,385
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support