ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تجربه زیسته معلمان ابتدایی از ارزشیابی توصیفی در شهر اصفهان

Year: 1399
COI: CCSED01_149
Language: PersianView: 146
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نسرین چمنی - کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی
هاجر چیانی - کارشناسی ارشد مشاوره و راهنمایی

Abstract:

هدف پژوهش حاضر بررسی تجربه زیسته معلمان ابتدایی از ارزشیابی توصیفی در شهر اصفهان می باشد. این پژوهش حاضر از نوع تحقیقات توصیفی- تحلیلی و با توجه به اهداف و سوالات تحقیق، از نوع تحقیقات کاربردی می باشد. جامعه ی آماری کلیه معلمان ابتدایی شهر اصفهان بوده که از میان آنها 60نفر با روش نمونه گیری هدفمند به عنوان نمونه انتخاب شدند. برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز نیز با اتخاذ رویکرد تلفیقی همزمان از پرسشنامه ی نگرش سنج و مصاحبه ی نیمه ساختمند عزیزی و حیدری1391 بهره گرفته شد. روایی صوری و محتوایی این پرسشنامه با مساعدت و همفکری صاحب نظران گروه علوم تربیتی تایید شد. پایایی سوالات پرسشنامه نیز، با استفاده از روش پایایی آلفای کرونباخ آزمون و معادل 0/95برآورد گردید. در تحلیل داده های پژوهش، علاوه بر شاخص های گرایش مرکزی آمارهای توصیفی از آزمون تی تک نمونه ای استفاده شد. ضمناً در بخش کیفی (مصاحبه ها) نیز با استفاده از روش تحلیل محتوا، متن ضبط شده ی مصاحبه ها که در بین 15 نفر از معلمان اجرا شد، تحلیل گردید و بر اساس محتوای تحلیل شده به سوالات اساسی پژوهش پاسخ داده شده است. نتایج نشان داد که (1 آگاهی معلمان راجع به ارزشیابی توصیفی کافی و جامع نبوده است. (2 معلمان ارزشیابی توصیفی را الگویی مناسب برای ارزشیابی تحصیلی دوره ی ابتدایی تشخیص داده اند. (3ارزشیابی توصیفی نیز همانند شیوه قبلی مشکلات و مسایل خاص خود را دارد، اما نسبت به شیوه سنتی از معایب کمتری برخوردار است. (4 ارزشیابی توصیفی در حد قابل قبولی بر ارتقای بهداشت روانی محیط یاددهی-یادگیری مؤثر است و (5 معلمان تا حد قابل قبولی ارزشیابی توصیفی را به عنوان یک نوآوری آموزشی می پذیرند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CCSED01_149. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1142885/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
چمنی، نسرین و چیانی، هاجر،1399،بررسی تجربه زیسته معلمان ابتدایی از ارزشیابی توصیفی در شهر اصفهان،First National Conference on Cognitive Science and Education،Shiraz،https://civilica.com/doc/1142885

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support