ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تجربی عوامل تاثیرگذار بر عملکرد گیج اندازه گیری قطر و هم محوری نشیمنگاه میل لنگ بر روی بلوک سیلندر مدل TU3

Year: 1399
COI: AIRAFT01_141
Language: PersianView: 138
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جعفر لطفی - کارشناسی ارشد مکاترونیک، واحد کنترل ابزار اندازه گیری قوای محرکه ایران خودرو
ابوالفضل گلشنی - کارشناس الکترونیک، واحد کنترل ابزار اندازه گیری قوای محرکه ایران خودرو
علی هاشمی قرمزی - کارشناسی ارشد مکانیک گرایش مهندسی خودرو، واحد آزمایشگاه های قوای محرکه ایران خودرو
فردین خزایی - کارشناس متالورژی گرایش ریخته گری، واحد کیفیت قوای محرکه ۲ ایران خودرو

Abstract:

بعد از انجام عملیات ماشین کاری مقاطع نشیمنگاه میل لنگ بر روی قطعه بلوک سیلندر، برای آگاهی و بهبود از کیفیت فرایند ماشینکاری قطر کپه های میل لنگ و هم محوری قطرهای کپه های میل لنگ نیاز است از ابزارهای اندازه گیری داخل خطی استفاده شود که به صورت برخط و غیربرخط اندازه گیری مقاطع را انجام می دهد. برای کالیبره کردن دستگاه اندازه گیری داخل خطی نیاز است که مستر موجود با استفاده از دستگاه CMM کالیبره گردد. سپس تست های CG و CGK بر روی مستر انجام شود تا از صحت دقت ابزار اندازه گیری اطمینان حاصل شود تا بتوان دستگاه را به صورت عملیاتی در داخل خط ماشینکاری، پیاده سازی و استفاده نمود. در تحقیق پیشرو، هدف اصلی مطالعه تست های انجام شده بر روی گیج اندازگیری قطر و هم محوری بلوک سیلندر TU3 می باشد. بدین منظور ابتدا گیج با مستر طراحی شده مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج حاصل با مقادیر بدست آمده از طریق نتایج CMM مستر موجود در آزمایشگاه مقایسه خواهد شد و نتایج تجربی نشان می دهد که خمیدگی کابل ها، خستگی سنسورها از عوامل موثر در ایجاد خطا می باشند.

Keywords:

گیج اندازه گیری هم محوری , گیج اندازه گیری قطر , نشیمنگاه میل لنگ , TU3

Paper COI Code

This Paper COI Code is AIRAFT01_141. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1146909/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
لطفی، جعفر و گلشنی، ابوالفضل و هاشمی قرمزی، علی و خزایی، فردین،1399،بررسی تجربی عوامل تاثیرگذار بر عملکرد گیج اندازه گیری قطر و هم محوری نشیمنگاه میل لنگ بر روی بلوک سیلندر مدل TU3،The first conference on recent developments and future trends in the automotive industry،Tehran،https://civilica.com/doc/1146909

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support