Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تشکیل و پیدایش کانی های فییبری پالی گورسکایت و کانی های رسی همراه در ارتباط با واحدهای مختلف اشکال زمین در منطقه دشت قزوین

Year: 1384
COI: SSCI09_501
Language: PersianView: 1,703
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

محمدامیر دلاور - دانشجوی دوره دکتری خاکشناسی دانشگاه دولتی مسکو
سرگئی آلکسیویچ شوبا - استاد دانشگاه دولتی مسکو

Abstract:

کانی پالیگورسکیت به عنوان یک کـانی رسـی مهـم در خـاک هـای مناطق خشک و نیمه خشک محسوب می شود . این کانی هـای رسـی فیبری، همانند اسمکتایت در یک طیف وسیع محیطی شکل گرفته اند، که شامل خاک های خشک، محیط دریایی و دریاچه ای و مکان هـای نزدیک به محیط ه ای فعال گرمابی می باشد (9) رسوبات سپیولایت و پالیگورسکیت غالبأ در شکل های فسـیلی بـوده و ضـرورتأٌ در محـیط های شبیه و ضعیت فعلی بوجود نیامـده انـد (2) حضـور ایـن کـانی در خاک از به ارث رسیدن این کانی از مواد مـادری رسـوبات دریاچـه ای نیز گزارش شده است . در صورت فراهم بـو دن شـرایط مناسـب نظیـر زهکشی، حضور کانی های Mg ، Al ، Si و واکنش قلیایی این کانی به صورت پدوژنیک نیز در خاک تشکیل می شـود (9 و10) ارتبـاط بـین تشکیل در جای این کانی و حضور گچ و آهک در خاک گزارش شـده است (6 ، 7 و 9) خادمی وهمکاران (1998) با بررسی مینرالوژی خاک های گچی در رسوبات ایران مرکزی نتیجه گرفتند که اشکال شکسته و کوتاه این کـانی در رسـوبات واریـزه ای منشـأ انتقـالی داشـته و در دشت های قدیمی به دلیل شرایط مساعد اشـکال ایـن کـانی، فیبـری کشیده و طویل می باشد که به دلیل منشـأ پـدوژنیک آنهـا اسـت (4) این محققین شرایط مناسب برای تشکیل این کانی را به صـورت زیـر گزارش کرده اند : بالا بودن واکنش خاک، افزایش نسبت کاتیون هـای دو ظرفیتی و افزایش سیلیسیم محلول در اثـر محلـول هـای گرمـایی غنی از سیلیسیم . وجود این کـانی در خاکهـای ایـران توسـط ابطحـی (1977) قرائــی (1984) و خرمــالی (2003) نیــز گــزارش شــده اســت . اهداف این مطالعه به شرح زیر می باشـد -1: بررسـی نحـوه تشـکیل کانی های فیبری در واحد های مختلف اشکال زمین -2. ارتبـاط بـین پایداری سطوح اشکال زمین و مقدار کانی پالی گورسکیت بـه کمـک . SEM

Paper COI Code

This Paper COI Code is SSCI09_501. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/11486/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دلاور، محمدامیر و آلکسیویچ شوبا، سرگئی،1384،تشکیل و پیدایش کانی های فییبری پالی گورسکایت و کانی های رسی همراه در ارتباط با واحدهای مختلف اشکال زمین در منطقه دشت قزوین،9th Soil Science Congress of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/11486

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • Abtahi, A.1977. Effect of a saline and alkaline ground Water ...
  • Botha, G. A. and J. C. Hughes. 1992. Pedogenic palygorskite ...
  • Gharaee, H. A. and R.A. Mahjoory. 1984. Characteristic S and ...
  • Khademi, H. and A.R Mermut. 1998. Source of palygorskite in ...
  • Khademi, H. and A.R Mermut. 1999. S ubmicroscopy and stable ...
  • Khormali, .F. and A. Abtahi. 2003. Origin and distribution of ...
  • Marith, C., J. Reheis, M. Sowers, M. Emily Taylor, D, ...
  • Neaman, A. and A. Singer. 2004. The effects of palygorskite ...
  • Singer, A.1989. Palygorskite and sepiolite group minerals. Pp. 829-872 in: ...
  • Singer, Arieh, W. Kirsten and C. Bihmann. 1995. Fibrous clay ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support