ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی محتوای تربیتی مثنوی معنوی از دیدگاه روانشناسی

Year: 1399
COI: PPECF01_026
Language: PersianView: 248
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید علیرضا قاسمی - دانشجوی آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان، پردیس شهید باهنر بیرجند

Abstract:

تعلیم و تربیت یکی از بنیادی ترین اصول فردی و اجتماعی جوامع مختلف بشری است و سابقة آن به تاریخ آفرینش بشر و تلاش انسان ها برای آموزش به فرزندان و نسل ها باز می گردد. بر اساس نظریه های تربیتی دانشمندان بزرگ دیگر، می توان دیدگاه مولوی را برآمده از تمام نظریه ها دانست و آن را مبنای کارهای مهم تعلیم و تربیت قرار داد. یافتن و درک شیوه و بیان تفکر مولانا در اشعار ارزشمند وی گواه این است که قرن ها قبل از انتشار نظریه های انسان شناسی، روان شناسی و روان درمانی از سوی دانشمندان غربی، بزرگمردی چون مولانا که دست پرورده عرفان ناب اسلامی است به بعُد روحی- روانی انسان توجه ویژه داشته و برای تأمین آن راهکارهای ارزنده ای به کار گرفته است. شیوه نگارش این مقاله کتابخانه ای، و در صدد بیان تربیت در شعر مولانا و بیان دیدگاه های روان شناسی و روان شناسانی است که به تفکر مولانا نزدیک می باشند. روش تحلیلی بیشتر جنبه تطبیقی دارد و نتایج نشان دهنده این است که تربیت در شعر مولانا بسیار پررنگ و به لحاظ روانشناسی، بر حالات عرفانی، خودشکوفایی، جنبه های ناهشیار، خودشناسی و پذیرش مسئولیت تأکید شده است.

Keywords:

تربیت، شعر، مولانا، روانشناسی

Paper COI Code

This Paper COI Code is PPECF01_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1149932/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قاسمی، سید علیرضا،1399،بررسی محتوای تربیتی مثنوی معنوی از دیدگاه روانشناسی،Regional Conference on the Place of Education in Persian Poetry and Literature،Birjand،،،https://civilica.com/doc/1149932

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,168
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support