ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

انواع گوهرسنگ اوپال و چگونگی شناسایی آن

Year: 1399
COI: SGSI23_004
Language: PersianView: 74
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهاره جوادزاده - کارشناس ارشد زمین شناسی گرایش پترولوژی و گوهرشناس

Abstract:

اوپال یک آمورف آبدار متشکل از سیلیس می باشد. محتوای آب آن از 3 تا 21 درصد وزن می باشد، اما معمولاً بین 6 تا 10 درصد است. برخلافاشکال بلوری سیلیس، به دلیل ویژگی آمورف، در رده مواد معدنی طبقه بندی می شوند. اوپال در دمای نسبتاً کم رسوب می کند و ممکن استدر شکاف تقریباً هر نوع سنگ وجود داشته باشد که بیشتر در لیمونیت، ماسه سنگ، ریولیت، مارن و بازالت یافت میشود. اوپال ها به طورگسترده به دو نوع تقسیم می شوند، اوپال گران بها و معمولی، اوپال گران بها "بازی با رنگ" را نشان می دهد که آن را بسیار مشهور می کند درحالی که معمولی اینطور نیست. تنوع اوپال طبیعی توسط دو ویژگی رنگ بدنه و شفافیت تعیین می شود. انواع متفاوتی از اوپال طبیعی وجوددارند که شامل اوپال سیاه، اوپال سفید، اوپال قلوه سنگی، اوپال آتشین، اوپال ماتریکس، اوپال عسلی، اوپال کریستالی و غیره می باشند. اوپال-های مصنوعی توسط بشر ساخته می شوند که دارای ترکیبات شیمیایی، ساختار داخلی، خصوصیات فیزیکی و شکل ظاهری مشابه اوپال هایطبیعی هستند. ویژگی هایی وجود دارند که یک اوپال مصنوعی ممکن است منشاء رشد آزمایشگاهی خود را در آن نشان دهد. با استفاده از اینویژگی ها که در این مقاله بررسی می شوند، بسیاری از اوپال های مصنوعی را می توان با اطمینان از اوپال طبیعی جدا کرد، اما شناسایی برخی ازاوپال های مصنوعی حتی توسط گوهر شناسان آموزش دیده نیز، می تواند چالش برانگیز باشد.

Keywords:

اوپال، گوهرسنگ، طبیعی، مصنوعی

Paper COI Code

This Paper COI Code is SGSI23_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1149946/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوادزاده، بهاره،1399،انواع گوهرسنگ اوپال و چگونگی شناسایی آن،Twenty-third conference of the Geological Society of Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1149946

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support