ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

زمین شناسی ایران در دوران انقلاب صنعتی چهارم و پساکرونا

Year: 1399
COI: SGSI23_076
Language: PersianView: 70
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پیمان افضل - دانشیار، بخش مهندسی معدن و نفت، واحد تهران جنوب، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران- عضو هیات مدیره انجمن زمین شناسی ایران
امیربیژن بثربی - بخش معدن و صنایع وابسته، شرکت دانش بنیان تحلیل داده شمارا، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران

Abstract:

هدف از این نوشتار باز کردن بحثی مورد غفلت در زمین شناسی ایران در مورد تحولات لازم در دانش زمیین شناسیی در دوران انقلاب صنعتیچهارم و پساکرونا می باشد. بحران کرونا که می توان از آن بعنوان جنگ جهانی سوم نام برد، سرعت رشد فناوری های مرتبط با انقلاب صنعتیچهارم را افزایش داده است. این فناوری ها مبتنی بر هوشمندسازی، مجازی سازی، ارزرمزها و روباتیک هستند و ارتقای عظیمی در صنایع وخدمات می دهند. این تحولات منجر به کاهش زمان و هزینه مصرفی و نیز افزایش کیفیت پروژه های زمین شناسی می گردد. بر اساس اینفناوری ها، زمین شناسی در پنج زمینه شامل اهداف، استفاده از پهپاد، کلان داده، هوشمندسازی و روباتیک و ارزرمزها دچار تحول شده و می-گردد. اهداف زمین شناسی ایران در این راستا باید به تامین منابع عناصر استراتژیک و کمیاب مانند لیتیوم و نیز انرژی های پاک و پایدار در تمامگرایش ها تغییر یابد. بروزرسانی، اصلاح و تحلیل کلان داده ها یک موضوع بسیار مهم در این راستا می باشد. شاید مهمترین مبحث در این امرهوشمندسازی سخت افزاری و نرم افزاری و نیز استفاده از فناوری روباتیک در زمین شناسی است. همچنین پیوند بین زمین شناسی و ارزرمزهامی تواند جذابیت بخش پروژه های زمین شناسی و اکتشاف را منجر شود و سبب ایجاد ارزش افزوده در آن گردد. در این راستا تحول در گرایش-های زمین شناسی نیز لازم است تا در راستای شکوفایی انقلاب صنعتی چهارم در دوران پساکرونا قرار گیرند.

Keywords:

انقلاب صنعتی چهارم، پساکرونا، هوشمندسازی، عناصر استراتژیک، ارزرمز

Paper COI Code

This Paper COI Code is SGSI23_076. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1150018/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
افضل، پیمان و بثربی، امیربیژن،1399،زمین شناسی ایران در دوران انقلاب صنعتی چهارم و پساکرونا،Twenty-third conference of the Geological Society of Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1150018

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,085
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support