ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از رویکرد تشویق و جریمه در شبکه مولد مخالف برای تولید خودکار جملات فارسی

Year: 1399
COI: ECECON01_039
Language: PersianView: 283
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا شمس - استادیار گروه مهندسی کامپیوتر، مرکز آموزش عالی شهرضا، شهرضا ۱۱۱۱۴-۶۸۱۶۱، ایران
امیرمسعود سلطانی - دانشجوی کارشناسی گروه مهندسی کامپیوتر، مرکز آموزش عالی شهرضا، شهرضا ۱۱۱۱۴-۶۸۱۶۱، ایران

Abstract:

شبکه مولد مخالف یکی از روش های یادگیری عمیق است که از طریق یک الگوریتم تکرار شونده از روی تعدادی نمونه آموزش اولیه قادر است نمونه های جدیدی ایجاد کند. هر شبکه مولد مخالف از دو بخش خالق و تمیز دهنده تشکیل می شود. خالق در هر تکرار تلاش می کند تا نمونه هایی مشابه مجموعه آموزش اولیه خلق کند و در مقابل تمیزدهنده وظیفه ی تشخیص نمونه تولید شده از نمونه ی واقعی را دارد. هدف نهایی کل سیستم پیشرفت خالق در تولید نمونه های جدید است تا جایی که تمیزدهنده در تشخیص نمونه های جدید از نمونه های آموزشی به مشکل برخورد کند. استفاده از شبکه مولد مخالف در تولید جملات در زبان های مختلف با چالش های گوناگونی روبه رو است که مهم ترین آن انتخاب تابع هدف مناسب برای خالق است. از این رو در مقاله رویکردی برای تولید خودکار جملات به زبان فارسی پیشنهاد می شود. در این رویکرد علاوه بر استفاده از روش مرسوم در شبکه مولد مخالف، تلاش می گردد این روش مرسوم با تابعی اضافه یک بار جریمه و یک بار تشویق جایگزین شود. این جریمه و تشویق بر اساس یمزان دقت تمیزدهنده در گام قبل محاسبه می شود. نتایج ارزیابی ها نشان دهنده این است که بهره گیری از رویکرد تشویقی سبب بهبود دقت جملات تولیدی و رویکرد جریمه منجر به بالا رفتن تنوع جملات تولیدی می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ECECON01_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1152616/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شمس، محمدرضا و سلطانی، امیرمسعود،1399،استفاده از رویکرد تشویق و جریمه در شبکه مولد مخالف برای تولید خودکار جملات فارسی،National Conference on Intelligent Systems and Fast Computing،Shahreza،https://civilica.com/doc/1152616

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 44
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support