ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازآفرینی پایدار محله پنبه ریسه شهر قزوین با تأکید بر راهبرد محرک توسعه

Year: 1399
COI: PSHCONF11_004
Language: PersianView: 93
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه اسماعیلی - کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری، دانشکده معماری و شهرسازی، دا نشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، قزوین
مجید زارعی - دانشیار گروه شهرسازی، دانشکده معماری و شهرسازی، دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، قزوین
ملیحه باباخانی - استادیار گروه شهرسازی، دانشکده معماری و شهرسازی، دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، قزوین

Abstract:

در حال حاضر، سیستم پویای شهرها پیوسته در حال تغییر و تحول است و این امر سبب رو به رو شدن به مسائلی همچون بافت های ناکارآمد شهری می شود. این بافت ها یا هسته های قدیمی شهرها بوده که به مرور زمان دچار فرسودگی وعدم کارایی شده اند و یا در دوران معاصر بدون رعایت ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی شکل گرفته اند. از این رو اکنون با مسائل بسیاری رو به رو بوده و این مشکلات را به سایر نقاط شهر نیز انتقال می دهند. بازآفرینی شهری از جمله راهکارهایی است که به واسطه ی رویکردها و راهبردهای مختلفی که در دل خود جای داده است به کاهش و رفع این معضلات می پردازد. تحقیق حاضر به موضوع بازآفرینی پایدار شهری با تاکید بر راهبرد محرک توسعه می پردازد که محله ی پنبه ریسه در منطقه 2 شهر قزوین، به عنوان نمونه، مورد مطالعه قرار گرفته است. روش تحقیق بر اساس هدف، کاربردی و بر اساس ماهیت، توصیفی-تحلیلی است. روش جمع آوری اطلاعات از طریق منابع کتابخانه ای، مصاحبه و برداشت های میدانی و روش تجزیه و تحلیل در این تحقیق، تحلیلی-توصیفی و با استفاده از تکنیک جدول سوات بوده که پس از برداشت های میدانی در محله، در قالب معیارهای چارچوب نظری در ابعاد کالبدی-فضایی، اجتماعی-فرهنگی، اقتصادی و زیست محیطی بررسی شده است. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل درهمه ی ابعاد نشان می دهد که محله از مشکلات و معضلاتی در برخی نقاط آن ، رنج می برد. نتیجه ای که در این تحقیق حاصل شده، با توجه به مبانی نظری تحقیق و چشم انداز به دست آمده، به بیان اهداف کلان، راهبردها و سیاست های اجرایی در جهت بازآفرینی پایدار با راهبرد محرک توسعه و در نهایت به دنبال تدوین راهکارها، به ارائه ی گزینه ی پیشنهادی بهینه در راستای تحقق اهداف پژوهش منجر شده است.

Keywords:

بازآفرینی پایدار شهری، بافت های ناکارآمد شهری، محرک توسعه، محله پنبه ریسه

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF11_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1153518/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسماعیلی، فاطمه و زارعی، مجید و باباخانی، ملیحه،1399،بازآفرینی پایدار محله پنبه ریسه شهر قزوین با تأکید بر راهبرد محرک توسعه،Eleventh National Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering and Environment،Shirvan،،،https://civilica.com/doc/1153518

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,231
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support