ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش مهندسی ارزش در پروژه های زیربنایی به روش تحلیل سلسله مراتبی (مطالعه موردی: پروژه های راه آهن تهران - شمال)

Year: 1399
COI: PSHCONF11_022
Language: PersianView: 326
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا الیاسی رسکتی - دانشجوی کارشناس ارشد مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت، دانشگاه غیرانتفاعی طبری بابل
محمدمهدی پایدار - دکتری و عضو هیات علمی، گروه مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

Abstract:

یکی از مهمترین مواردی که در جامعۀ امروزی کمتر به آن تئجه شده است، مدیریت در پروژه های ساخت و پژوهش در آن می باشد که پیامد آن ایجاد مسائل بسیاری در کلیه فرآیندهای طرح های عمرانی، همچون طولانی شدن مدت اجرای طرح ها و چند برابر شدن هزینه تکمیل طرح ها نسبت به برآورد اولیه آن بوده است، مهندسی ارزش به عنوان روشی برای بازنگری خلاقانه و سازمان یافته ارزش ها و هزینه ها به منظور بیشینه کردن شاخص های ارزش می باشد، همانطور که از تعریف مهندسی ارزش مشخص است نقاط قوت مهندسی ارزش نسبت به سایر روش های کاهش هزینه و بهبود کیفیت، تمرکز بر کارکردهای پروژه یا محصول و بهره گیری از خلاقیت گروهی و هم افزایی حاصل از آن در جهت ارائه راهکارهای قابل اجرا در حداقل زمان ممکن می باشد، در این پژوهش با بهره گیری از تکنیک های آماری و پژوهش عملیاتی از جمله تکنیک AHP که با روش تحقیق و نوع متغیرها سازگاری دارند، داده های جمع آوری شده، تحلیل می شوند. برای انجام سریع این پژوهش از نرم افزارهای اکسل و اکسپرت چویس استفاده شده است، در بررسی شاخص های اصلی زمان، هزینه و کیفیت به منظور تبیین نقش مهندسی ارزش در پروژه های راه آهن تهران شمال نتایج نشان داد که شاخص کیفیت با وزن 0.468 دارای بالاترین اهمیت در این پروژه بوده و همچنین هزینه های پروژه با وزن 0.308 در رتبه دوم و تاخیرات پروژه با وزن 0.224 در رتبه سوم این ارزیابی قرار دارد، در بررسی زیرشاخص های شاخص هزینه مشخص گردید که زیرشاخص تامین اعتبار و بودجه با وزن نسبی 0.301 در رتبه نخست و زیرشاخص های تورم، حجم دوباره کاری های ناشی ضعف در مطالعات اولیه، میزان اشتباه در برآورد مالی پروژه و مدیریت پیمانکاران جزء به ترتیب با اوزان 0.217، 0.185، 0.152 و 0.145 در رتبه های دوم تا پنجم این بررسی قرار دارند، در بررسی زیرشاخص های شاخص کیفیت مشخص گردید که زیرشاخص دانش و تجربه طراح و مشاور با وزن نسبی 0.382 در رتبه نخست و زیرشاخص های تجربه پیمانکار در پروژه های مشابه، دانش و تخصص دفتر فنی و نیروی انسانی پیمانکار، آزمایش های تعیین شده در مفاد پیمان و مصالح و تجهیزات مصرفی به ترتیب با اوزان 0.255 ، 0.181، 0.099 و 0.083 در رتبه های دوم تا پنجم قرار دارند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF11_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1153536/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
الیاسی رسکتی، حمیدرضا و پایدار، محمدمهدی،1399،نقش مهندسی ارزش در پروژه های زیربنایی به روش تحلیل سلسله مراتبی (مطالعه موردی: پروژه های راه آهن تهران - شمال)،Eleventh National Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1153536

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 443
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support