ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیرگذاری مقیاس افزایی پارامترهای مدل تجربی فوم در شبیه سازی تزریق آن به داخل مخازن شکافدار

Year: 1399
COI: CHNANO01_057
Language: PersianView: 32
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی ساعی بهروزی - انستیتو مهندسی نفت، دانشکده مهندسی شیمی، دانشگاه تهران
بهزاد رستمی - انستیتو مهندسی نفت، دانشکده مهندسی شیمی، دانشگاه تهران

Abstract:

تزریق گاز به عنوان یک روش ازدیاد برداشت نفت از دهه 50 میلادی مطرح و مورد استفاده بوده است. اما در مخازن ناهمگون و شکافدار ضریب جاروب حجمی این روش پایین بوده و گاز تزریقی به سرعت به چاه های تولیدی میان شکنی می کند. تزریق فوم به عنوان یک روش مناسب برایاصلاح تحرک پذیر گاز مورد استفاده قرار گرفته است. بررسی های آزمایشگاهی پیشین نشان می دهد که قدرت فوم در شرایط تک بعدی متفاوت از شرایط سه بعدی می باشد. با این حال، در اکثر مطالعات شبیه سازی پیشین انجام شده، میزان قدرت فوم حاصل از تست های آزمایشگاهی مقیاس افزایی نشده و خروجی تست های آزمایشگاهی مستقیماً وارد مرحله شبیه سازی می شوند. در این مطالعه به بررسی نحوه و میزان تاثیرگذاری مقیاس افزایی پارامترهای فوم حاصل از تست های آزمایشگاهی می پردازیم. برای این مهم، یک مدل شبیه سازی شکافدار ساخته شده و برای اولین بار دو مدل متمایز فوم به محیط ماتریس و شکاف اختصاص یافته است که هر کدام از این مدل ها مختص همان محیط بوده است. یک الگوریتم بهینه سازی، که مبتنی بر روش های یادگیری ماشین می باشد، برای بدست آردن مدل فوم در داخل شکاف بازتولید شده و پارامترهای ورودی آن از تست های آزمایشگاهی پیشین در داخل شکافی مصنوعی انتخاب شده اند. پارامترهای فوم در هر دو محیط ماتریس و شکاف، مقیاس افزایی شده که میزان این تغییرات براسا تست های آزمایشگاهی پیشین بوده است. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که عدم مقیاس افزایی مدل فوم منجر به تخمین نادرست و بالاتر ضریب بازیافت نفت می شود که در نهایت سبب کاهش دقت خروجی شبیه سازی ها خواهد شد. خروجی این مطالعه گواهی بر اهمیت مقیاس افزایی پارامترهای فوم بوده که در نتیجه می تواند بر دقت شبیه سازی های انجام شده در بررسی های آتی اثرگذار باشد.

Keywords:

شبیه سازی تزریق فوم، مقیاس افزایی، مخازن شکافدار، مدل تجربی STARS

Paper COI Code

This Paper COI Code is CHNANO01_057. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1156074/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ساعی بهروزی، علی و رستمی، بهزاد،1399،بررسی تاثیرگذاری مقیاس افزایی پارامترهای مدل تجربی فوم در شبیه سازی تزریق آن به داخل مخازن شکافدار،National Conference on Chemical Engineering and Nanotechnology،Dezful،،،https://civilica.com/doc/1156074

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,992
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support