ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مشاهده ای تشکیل خود به خودی ریزامولسیون های آب در نفت هنگام تزریق آب کم شور به عنوان یک روش ازدیاد برداشت

Year: 1399
COI: CHNANO01_058
Language: PersianView: 26
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا کریمی بیرانوند - دانشگاه تهران، دانشکده مهندسی شیمی، انستیتو مهندسی نفت
بهزاد رستمی - دانشگاه تهران، دانشکده مهندسی شیمی، انستیتو مهندسی نفت

Abstract:

در مطالعات پیشین، تشکیل امولسیون ها از دیدگاه بهبود نسبت تحرک پذیری، کمک به تغییر ترشوندگی و همچنین کمک به انحلال بیشتر نفت باقی مانده، به عنوان مکانیسم های مؤثر در ازدیاد برداشت هنگام تزریق آب کم شور پیشنهاد شده اند. هدف ازین پژوهش علاوه بر بررسی مشاهده ای تشکیل خود به خودی امولسیون ها، ارزیابی شرایط تشکیل آن ها می باشد. برای این منظور امولسیون ها آب در نفت به صورت طبیعی و بدون استفاده از مواد فعال سطحی تهیه شده اند. از آزمایش های اندازه گیری توزیع اندازه قطرات به عنوان یک معیار مشاهده ای از تمایل آب نمک های مختلف به تشکیل امولسیون ها درجا و پایداری آن ها در محیط متخلخل استفاده شده است. با توجه به نتایج این دسته از آزمایش ها افزایش ناپایداری امولسیون ها با افزایش قذرت یونی فاز آبی اتفاق می افتد. به منظور بررسی مشاهده ای تشکیل ریزامولسیون ها در محیط متخلخل از میکرومدل شیشه ای استفاده شده است. در این آزمایش، تشکیل خود به خودی ریزامولسیون ها هنگام تزریق آب کم شور مورد تائید قرار گرفت. نتایج آزمایش های مشاهده ای میکرومدل نشان می دهد که ریزامولسیون ها نه به صورت آنی بلکه طی گذشت دو روز شروع به تشکیل می کنند و بعد از گذشت دو هفته به حداکثر می رسد. تشکیل این ریزامولسیون ها در نواحی که سیال تزریقی با نفت چسبیده به دیواره در تماس است مشاهده شده است. می توان نتیجه گیری کرد که به منظور بررسی تشکیل امولسیون ها به عنوان یک مکانیسم فعال در تزریق آب کم شور، توجه به مدت زمان مورد نیاز برای تشکیل این امولسیون ها و مکان های مستعد برای تشکیل آن ها ضروری می باشد.

Keywords:

ازدیاد برداشت، امولسیون آب در نفت، تزریق آب کم شور، اسموز

Paper COI Code

This Paper COI Code is CHNANO01_058. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1156075/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمی بیرانوند، محمدرضا و رستمی، بهزاد،1399،بررسی مشاهده ای تشکیل خود به خودی ریزامولسیون های آب در نفت هنگام تزریق آب کم شور به عنوان یک روش ازدیاد برداشت،National Conference on Chemical Engineering and Nanotechnology،Dezful،،،https://civilica.com/doc/1156075

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,994
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support