ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل پایداری شیروانی خاکی مسلح با استفاده از نرم افزار Plaxis

Year: 1399
COI: CASGC05_134
Language: PersianView: 121
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد کوهی - کارشناس ارشد مهندسی عمران- مهندسین مشاور شهاب تردد
سیده زینب شعبانی - کارشناسی مهندسی عمران- دانشگاه پیام نور ایلام
قاسم قاسمی - مدرس دانشگاه
سعید هواسی - کارشناس ارشد مهندسی عمران، مدرس دانشگاه
یونس یوسفی - کارشناس ارشد مهندسی عمران، مدرس دانشگاه

Abstract:

تحلیل پایداری شیروانی های خاکی، از جنبه های مهم و چالش برانگیز در مهندسی راه و ژئوتکنیک است و ظرف 70 سال گذشته مطالعات مهندسی وسیعی برای توسعه روشهای مرسوم تحلیل پایداری شیروانی انجام شده است. روشهای معمول که در زمینه تحلیل پایداری شیروانیهای طبیعی و مصنوعی مورد استفاده اند، عمدتا شامل روشهای تعادل حدی، اجزاء محدود و تفاضل محدود میباشند. در این تحقیق با در نظر گرفتن یک شیروانی خاکی مسلح شده با ژئوگرید که رفتار حین ساخت و پس از ساخت آن بوسیله ابزار دقیق ثبت شده و اطلاعات و داده های آن موجود می باشد، با استفاده از روشهای تعادل حدی و اجزاء محدود تحت آنالیزهای پایداری و تنش - تغییر شکل قرار گرفته و نتایج حاصله مورد بررسی قرار گرفته و پس از ساخت مدلی کامپیوتری از شیروانی، توسط نرم افزار Plaxis-V8.2 بر روی آن آنالیزهای پایداری و تنش - کرنش انجام گرفته است. در نهایت به بررسی نتایج حاصل از این تحلیل ها و مقایسه آن با نتایج حاصل از ابزار دقیق پرداخته شده است. با استفاده از دو انحراف سنج (I1 , I2 ) که در حدود 7 متر و 15 متر از پنجه شیروانی فاصله داشته و دارای ارتفاعهای 10 و 20 متر هستند تغییر مکان های افقی داخلی شیروانی، ثبت گردیده است. همچنین برای ثبت تغییر مکانهای جداری در نقاطی به فواصل قائم 1 .2 متری بر روی جداره شیروانی نشانه هائی نصب A1 ) و (A2 و جابجائی این نقاط در فواصل زمانی مشخصی برداشت و ثبت شده است. نتایج آنالیزهای پایداری انجام شده با نرم افزار، ضریب اطمینان بیشتری را در حالت تسلیح با روش ژیول نسبت به حالت بدون تسلیح نشان می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CASGC05_134. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1156255/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کوهی، محمد و شعبانی، سیده زینب و قاسمی، قاسم و هواسی، سعید و یوسفی، یونس،1399،تحلیل پایداری شیروانی خاکی مسلح با استفاده از نرم افزار Plaxis،5th International Conference on Civil Engineering, Architecture and Sustainable Green City،Hamadan،https://civilica.com/doc/1156255

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support