Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر بافت قدیم شهر بوشهر در توسعه گردشگری شهری

Year: 1389
COI: NCTCPG01_002
Language: PersianView: 3,000
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید مهدی موسی کاظمی - استادیار گروه جغرافیا_دانشگاه پیام نور مرکز تهران
عبدالرسول عباسی - کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری

Abstract:

شهر نمادی است مدنی که در نقطه ای از محیط زیست انسان ها مکان یابی می شود و بر پایه های پدیده های سرزمینی اش،در شرایط تعادلی پویا ،در طول زمان تحول می یابد.شهر دگرگون شده کنونی نتوانسته بناهای تاریخی خود را به عنوان نماد گذشته در این شرایط تکاملی تا حدودی نگه دارد و با روند تحول کارکردی همساز گرداند شهرها دارای ارزش تاریخی هستند.به همین علت بافت تاریخی آن به عنوان یک میراث گرانبها و با ارزش در کتار بافت جدید آن به شمار می آید.این میراث گرانبها می تواند در زمینه توسعه آینده شهر خصوصا از لحاظ گردشگری و جذب گردشگر دارای اهمیت فراوان باشد.یادمان های تاریخی اعم از سبک الگوی ساخت و سازها و افکار و ایده های حاکم بر آنها همچنین مناسبات اجنماعی گذشته و شناخت آنها به عنوان میراث فرهنگی گذشتگان،می تواند حاصل بار معنوی عظیمی برای به آیندگان باشد.این پژوهش با عنوان تاثیر بافت تاریخی شهر بوشهر در گسترش بخش گردشگری بر آن است تا به اهداف ذیل دست یابد 1.هدایت بخشی به بافت تاریخی شهر به عنوان محرک توسعه آینده شهر 2.فعال نمودن گردشگری و ارتقاء اقتصاد شهری و توسعه آن از طریق بهسازی و نوسازی بافت قدیم 3.شناخت جایگاه بافت قدیم شهر و تلاش در جهت همسو نمودن فعالیتهای این بافت در توسعه آینده شهر.روش این پژوهش توصیفی و تحلیلی می باشد و از منابع کتابخانه ای و پرسشنامه استفاده شده است.فرضیه ی ارائه شده برای این پژوهش عبارتست از اینکه ، احیاء و بازسازی بافت قدیم شهر بوشهر می تواند در جذب گردشگری و توسعه اقتصادی شهری موثر باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCTCPG01_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/115893/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موسی کاظمی، سید مهدی و عباسی، عبدالرسول،1389،تاثیر بافت قدیم شهر بوشهر در توسعه گردشگری شهری،6th National Cultural and Tourinsm Conference of Persian Gulf،Tehran،https://civilica.com/doc/115893

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • -پویه علیرضا 1373 طرح و مرمت بافت محله دهدشتی. دانشکده ...
 • حمیدی، سید جعفر(1369) بوشهر، بندری باد و هزار سال زندگی: ...
 • - رسولی، محمد (1376) تجارب جهانی در امر بهسازی و ...
 • - سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر، سالنامه آماری ...
 • - سلطان زاده، حسین (1385) فضاهای شهری در بافت های ...
 • - شهر و برنامه (مهندسین مشاور) (1362) طرح جامع و ...
 • - عباسی، عبدالرسول (1388) تاثیر بافت تاریخی شهر بوشهر در ...
 • - علی زاده، عباس (1384) تحلیل کالبدی بافت قدیم بوشهر. ...
 • - صراف پور، رضا (1378) بهسازی شهری با روشهای ارزان. ...
 • - محمدی، طوفان (1388) مطالعه عوامل موثر برساماندهی بافت تاریخی ...
 • - مرکز آمار ایران (1385) سرشماری عمومی نفوس و مسکن، ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 2 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 63,607
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support