Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Report
Title

بررسی رویکرد جهانی صنعت خودرو بر اساس مصرف سوخت و آلایندگی (درس هایی برای صنعت خودرو ایران)

بررسی رویکرد جهانی صنعت خودرو بر اساس مصرف سوخت و آلایندگی (درس هایی برای صنعت خودرو ایران)
نوع محتوی : گزارشتاریخ انتشار: 1398
کد COI Report: R-1160308تاریخ درج در سایت: 10 اسفند 1399
زبان اصلی Report: Persian دسته بندی علمی Report: مهندسی صنایع
View: 222Pages: 31
Year: 1398

Buy and Download

برای دریافت فایل این Report ابتدا در پایگاه سیویلیکا عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک نمایید

Authors

Abstract:

هدف اصلی این گزارش بررسی رویکرد جهانی صنعت خودرو با تکیه بر مصرف سوخت و میزان آلایندگی است. نتایج این گزارش نشان میدهد سهم خودروهای دیزلی در ناوگان حملونقل اتحادیه اروپا رو به کاهش است به گونه ای که از حدود ۵۵ درصد از کل خودروهای ورودی به ناوگان در سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ با افت شدیدی به ۴۴ درصد در سال ۲۰۱۷ رسیده است. همچنین خودروهای بنزینی در بازار آمریکا، ژاپن و چین نقش اصلی را ایفا میکنند و تقریبا خودروهای دیزلی نقش خاصی در این کشورها ندارند. فناوری های نوین هنوز سهم بالایی را در حمل ونقل کشورهای اتحادیه اروپا به عهده ندارند. بازار فروش خودروهای هیبریدی برقی در اروپا سهم ۷ / ۲ درصدی را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داده
است. پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۵ سهم موتورهای احتراق داخلی به عنوان محرکه به کمتر از ۵۰ درصد می رسد و حدود ۴۰ درصد از این سهم به انواع خودروهای هیبریدی و حدود ۱۰ درصد نیز به خودروهای برقی اختصاص یابد. بررسی صنعت خودروسازی در کشور آلمان نشان میدهد کشور آلمان در حدود ۵ / ۱۳ درصد کل درآمد این صنعت را در بخش تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرده که منجر به توسعه فناوری های نوین در عرصه خودروسازی در کشور آلمان و سایر کشورها شده است. رویکرد اصلی در کشور آلمان به عنوان بزرگترین غول فناوری در صنعت خودروسازی در کنار فناوریهای نوین، ورود خودروهای هیبرید و الکتریکی است. به نظر می رسد کوچک سازی و استفاده از بسته جانبی هیبرید با ولتاژ متوسط، چشم انداز صنعت خودروسازی در آلمان با تکیه بر کاهش مصرف سوخت و آلایندگی خواهد بود. این بدان معنی است که این چشم انداز عملا ممکن است به چشم انداز صنعت خودروسازی جهان تبدیل شود. از طرفی، رشد چشمگیر کشور چین در بازه بیستساله اخیر در عرصه خودروسازی، نشان از تاثیرگذاری سرمایه گذاری برای همکاری مشترک بین خودروسازان چینی و برندهای بزرگ خودروسازی دنیا دارد. همکاری های مشترک باعث افزایش دانش فنی و تقویت زیرساخت در چین شده است. چشم انداز صنعتی چین در حال حاضر بیشتر به تولید خودروهای هیبریدی و نهایتا برقی متمرکز شده به نحوی که بر اساس آمار منتشره در سال ۲۰۱۶ ، ۴۰ درصد خودروهای برقی جهان در چین تولید می شوند. بهبود پدیده های داخل سیلندر به تنهایی امکان رسیدن به چشم اندازهای کاهش مصرف سوخت و آلایندگی را فراهم نمی کند، زیرا چرخه مرسوم مورد استفاده در موتورهای بنزینی (چرخه اتو) بازده تئوریک مشخصی دارد. بنابراین رویکردهای جدید در طراحی موتور باید مورد توجه قرار گیرد. اگرچه سطح فناوری خودروها مشتمل بر فناوری های بهینه سازی موتور و فناوری های کاهش اتلاف حین انجام کار می توانند تا حد زیادی به کاهش مصرف سوخت و آلایندگی کمک کنند، تغییر سوخت و استفاده از فناوری های نوین همانند فناوریهای برقی، هیبریدی، پیل سوختی و... نیز در این زمینه میتوانند کمک شایانی به این موضوع کنند. چشم انداز روند فناوریهای جهانی نشان میدهد موتورهای احتراق داخلی مرسوم، هنوز پتانسیل زیادی برای رشد و بهبود دارند لذا برای نیل به بهترین میزان مصرف سوخت و آلایندگی، فناوری های نوین در عرصه موتورهای احتراقی همچون کوچک سازی به همراه دورگه سازی این موتورهای نوین نقش عمده ای در کاهش مصرف سوخت و آلایندگی ایفا خواهند کرد. از طرفی، چرخه میلر آتکینسون بهینه ترین فناوری از لحاظ هزینه برای کاهش دی اکسید کربن تولیدی است که شرکتهایی مانند فولکس واگن، آئودی، تویوتا و هیوندای در این مسیر گام هایی برداشته اند. 

Keywords:

Report COI Code

This Report COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1160308/

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0
نقد پژوهشگران در مورد Report بررسی رویکرد جهانی صنعت خودرو بر اساس مصرف سوخت و آلایندگی (درس هایی برای صنعت خودرو ایران)
حسین رضائی بدر (1400/11/16): خوب است که این مقاله به روزآوری شده و اثرگذاری آن روی برنامه های توسعه صنعت خودرو پیگیری شود.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support