Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Report
Title

هوش مصنوعی در جهان (۶) امارات متحده عربی

هوش مصنوعی در جهان (۶) امارات متحده عربی
نوع محتوی : گزارشتاریخ انتشار: 1398
کد COI Report: R-1161080تاریخ درج در سایت: 12 اسفند 1399
زبان اصلی Report: Persian دسته بندی علمی Report: هوش مصنوعی
View: 990Pages: 26
Year: 1398

Buy and Download

برای دریافت فایل این Report ابتدا در پایگاه سیویلیکا عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک نمایید

Authors

Abstract:

امارات متحده عربی با تکیه بر درآمدهای سرشار حاصل از فروش نفتت می کوشد به بلند پروازی های خود از جمله طرح «UAE Centennial ۲۰۷۱» برای تبدیل شدن به «بهترین کشور دنیا» در صدمین سالگرد استقلال و طرح «Mars ۲۱۱۷» برای ساخت شهری ۶۰۰۰۰۰ نفری در کره مریخ تا صد سال دیگر جامه عمل بپوشاند و در زمینه هوش مصنوعی راهبردهایی مانند راهبرد شهر هوشمند دبی، راهبرد به کارگیری فناوری چاپ سه بعدی و راهبرد حمل و نقل خودکار دبی را اتخاذ نماید، اما دولتمردان این کشور به خوبی می دانند که بدون بهره گیری از علوم پیشترفته و فناوری های روز دنیا، جذب دانشمندان و پژوهشگران برجسته، سرمایه گذاری در زمینته نوآوری های نوین به ویژه هوش مصنوعی به عنوان صنعتی دوران ساز، همچنین داشتن جامعه ای آگاه از فرصت ها و چالش های این صنعت و با آمادگی پذیرش آن، امکان تحقق این رویاها وجود ندارد. بر همین اساس در چند سال
گذشته توجه این کشور به هوش مصنوعی رشد چشمگیری داشته است، واقعیتی که خود را به بهترین شکل در تاسیس وزارت هوش مصنوعی و انتصاب وزیری جوان در این سمت نشان داده است. پس از  مراحل دولت الکترونیک و دولت موبایل یا اسمارت، امارات اکنون به دنبال «دولت سوم» یا نسل سوم  دولت دیجیتال است که با نام «دولت هوشمند» شناخته می شود. دولت امارات می کوشد با تعریف چشم اندازها و راهبردهای هوش مصنوعی، اجرای طرح های ابتکاری مانند «Think AI« و کانون های  تفکر، همچنین برگزاری همایش های ملی و بین المللی، تعیین جوایز نفتیس در زمینته آموزش های فراگیر برای جوانان در این زمینه، لوازم تحقق مفاهیم دولت هوشمند» و «جامعه پنجم» را فراهم  کند. مجموعه این فعالیت ها و سیاست ها موجب شده است که طبق تخمین ها امارات متحتده عربی در سال ۲۰۳۰ در میان کشورهای غرب آسیا دارای بیشترین رشد در صنعت هوش مصنوعی و  بیشترین میزان تاثیر این صنعت بر تولید ناخالص داخلی باشد. بنابراین به نظر می رسد این کشور با این رویکرد پیش تازانه به هوش مصنوعی، در مسیر افزایش ظرفیت های اقتصاد دیجیتال و کاهش وابستگی به اقتصاد صنعتی و نفتی گام برمی دارد. 

Keywords:

Report COI Code

This Report COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1161080/

Support