ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهکارهای افزایش فروش آنلاین در شرکت های تولیدی و خدماتی

Year: 1399
COI: NCMMSS01_003
Language: PersianView: 105
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین وظیفه دوست - دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران
سیروس طاهری باوندپور - دانشجوی دکترای بازاریابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

بی شک تمامی سازمان ها و شرکت های تولیدی و خدماتی از هر نوعی همانند یک تابع ریاضی یک یا چند ورودی دارند که باانجام تغییراتی روی آنها به دنبال یک خروجی هستند که از طریق آن کسب سود نمایند و به بقا و رشد ادامه دهند. مسألهمهمی که در این فرآیند وجود دارد فروش خروجی و کسب سود است چرا که اگر تمامی این فرآیند درست عمل کند وخروجی بیش از حد انبار شود و به فروش نرود طبیعی است گه کاری از پیش نمی رود و تمامی فرآیندهای کاری با مشکلمواجه می شود. در طی سالیان متمادی فروش به صورت سنتی و در معرض دید قراردادن کالا به صورت فیریکی و قابل لمسانجام می گرفت و فروشگاهی که بیشتر در معرض دید قرار داشت و به اصطلاح بازاری پاخور بیشتری داشت طبیعی بود که ازفروش بیشتری نسبت به سایرین برخوردار باشد و به سود بالاتری دست پیدا کند، اما همچنان که تمامی مدل های کسب و کاربا گذشت زمان و با توجه به نیازهای متغیر مشتریان مورد بازبینی و تغییر قرار گرفته اند مقوله فروش نیز مدتی است کهدگرگونی شدیدی را تجربه کرده است و به سمت فروش آنلاین رفته به طوری که اگر کسب و کاری خود را با آن تطبیق ندهدبدون شک با خطر نابودی مواجهه خواهد شد. دی کار سیلور اشاره می کند که فناوری هایی مانند اینترنت، افراد را از دیدارمستیقم مغازه ها دور می کند و در عوض، آنها به دنبال مفهوم خرید الکترونیکی هستند، این مهم از فشار ساعت های طولانیکار و در نتیجه وقت کمتر برای فعالیت های اجتماعی ناشی شده است، لذا افراد به دنبال راه های جدید خرید هستند (باقریکنی و آذر، 1384). به نظر می رسد در حال حاضر با وجود تأثیر ویروس کرونا بر کسب و کارها و مقوله فروش، برد با کسب وکارهایی است که به صورت آنلاین و غیر حضوری محصولات و خدمات خود را به فروش می رسانند و از این فرصت بیشتریناستفاده را می برند به عنوان مثال فروش شرکت آمازون در دوره شیوع ویروس کرونا از مجموع فروش هفت سال پیش بیشتربوده بنابراین در این مسأله هیچ شکی نیست که نیاز کنونی جامعه فروش آنلاین است. در این مقاله سعی بر آن است که روش هاو راهکارهایی مورد بحث قرار گیرند که کسب و کارها با استفاده از آنها بتوانند به فروش بیشتری دست یابند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCMMSS01_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1161761/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وظیفه دوست، حسین و طاهری باوندپور، سیروس،1399،راهکارهای افزایش فروش آنلاین در شرکت های تولیدی و خدماتی،The first national conference on tourism management and industry،Tehran،https://civilica.com/doc/1161761

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 32,858
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support