ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه تحلیلی - توصیفی ارزش اثباتی دفاتر تجاری و قانونی در امورد تجارتی

Year: 1399
COI: LAWHAMAYESH05_029
Language: PersianView: 97
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا خوش کنش - دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
عیسی امینی - دکتری حقوق خصوصی، عضو هیات علمی گروه حقوق، دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
بختیار عباسلو - دکتری حقوق خصوصی، عضو هیات علمی گروه حقوق، دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

Abstract:

دفاتر تجاری اوراق خود نوشتی هستند که در قانون مدنی جزء اسناد و در نتیجه از ادله ی اثبات دعوی محسوب گردیده اند. در پژوهش حاضر، دفاتر تجاری و ارزش اثباتی آن ها و نیز اسناد سنتی و الکترونیکی مورد بررسی قرار گرفت. هدف از انجام این پژوهش شناخت انواع اسناد و وضعیت دفاعیه اسناد و نیز تعیین اثرات مالیاتی ثبت و ضبط وقایع مالی در این دفاتر بود. روش انجام پژوهش تحلیلی - توصیفی مبتنی بر مطالعات کتابخانه ای بود. نتایج این پژوهش نشان داد که سندیت دفاتر تجاری اعم از قانونی و عادی، مطلق نبوده بلکه نسبی می باشد. بدین معنی که این دفاتر در صورتی که شرایط قانونی را داشته باشند، در روابط تجاری حجیت دارند. همچنین، اعتبار دفاتر تجاری استثنایی و محدود است و در برخی موارد بی اعتباری دفاتر تجاری قانونی مشاهده می شود. در صورتی که دفاتر تجاری با ادله اثبات دعوی نظیر اقرار، اسناد کتبی، شهادت، امارات قضایی و سوگند در تعارض باشند، نمی توان آن ادله را بر دفاتر تجاری مقدم دانست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LAWHAMAYESH05_029. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1161802/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خوش کنش، زهرا و امینی، عیسی و عباسلو، بختیار،1399،مطالعه تحلیلی - توصیفی ارزش اثباتی دفاتر تجاری و قانونی در امورد تجارتی،Fifth International Conference on Jurisprudence and Law, Advocacy and Social Sciences،Hamadan،https://civilica.com/doc/1161802

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support