ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

زمان بندی کارای انرژی ماشین های موازی غیرمرتبط با زمان های آماده سازی مستقل از توالی

Year: 1399
COI: COPSS01_017
Language: PersianView: 94
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هیمن صنعتی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی اصفهان
قاسم مصلحی - استاد دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی اصفهان
محمد رئیسی نافچی - استادیار دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

در سال های اخیر مسئله گرمایش زمین و کاهش منابع تجدید ناپذیر انرژی به عنوان یکی از مسائل مهم در سطح جهان تبدیل شده است که معاهده سران پاریس شاهد ملموسی بر ای این مدعاست. به عنوان یکی از روش های کم هزینه و نوظهور، مسائل مربوط به زمان بندی کارای انرژی توجه محققان زیادی را در این زمینه به خود جلب کرده است. در پژوهش حاضر نیز به بررسی مسئله زمانبندی کارای انرژی ماشین های موازی غیرمرتبط با زمان های آماده سازی مستقل از توالی که در آن مصرف انرژی به صورت تعرفه ای در نظر گرفته شده پرداخته می شود. لازم به ذکر است که تاکنون در ادبیات موضوع فرض زمان های آماده سازی در مسائل زمان بندی کارای انرژی در نظر گرفته نشده است و این مقاله برای اولین بار به این موضوع می پردازد. در این پژوهش برای مسئله مورد بررسی یک مدل برنامه ریزی عدد صحیح مختلط ارائه شده و با انجام آزمایشات عددی به ارزیابی عملکرد آن پرداخته شده است. علاوه بر مدل ریاضی در این مقاله، یک الگوریتم ابتکاری مبنی بر تثبیت و آزادسازی نیز ارائه گردیده که قادر به حل نمونه های تا 20 ماشین و 160 کار است .

Keywords:

زمان بندی کارای انرژی , تعرفه , ماشین های موازی غیرمرتبط , زمان آماده سازی مستقل از توالی , مدل ریاضی , الگوریتم ابتکاری

Paper COI Code

This Paper COI Code is COPSS01_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1163728/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صنعتی، هیمن و مصلحی، قاسم و رئیسی نافچی، محمد،1399،زمان بندی کارای انرژی ماشین های موازی غیرمرتبط با زمان های آماده سازی مستقل از توالی،First National Conference on Optimizing Production and Service Systems،Rudsar،https://civilica.com/doc/1163728

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,170
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support