ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه روشی جهت تخصیص منابع در شبکه های نرم افزار محور مبتنی بر تکنیک یادگیری تقویتی

Year: 1399
COI: COPSS01_072
Language: PersianView: 107
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیما فرامرزی - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار، واحد زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی، زنجان، ایران
فرشته میرزایی - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار، واحد رشت، دانشگاه آزاد اسلامی، گیلان، ایران

Abstract:

شبکه های مبتنی بر نرم افزار به عنوان ابزاری برای بهبود برنامه ریزی در شبکه پدید آمده تا از ماهیت پویای کاربردهای شبکه های آینده پشتیبانی صورت گیرد. SDN، انعطاف پذیری، کنترل متمرکز و واسط های باز بین گره ها را میسر می سازد و یک شبکه تطبیقی . پر بازده را فراهم می کند. از این رو جهت مدیریت درست منابع در این پژوهش تخصیص منابع در شبکه های نرم افزار محور بررسی شده است که این عمل با استفاده از تکنیک یادگیری تقویتی انجام گرفته است. در واقع با افزایش تقاضای پهنای باند، تامین قابلیت های افزوده و توان پردازشی همراه با پشتیبانی از کانال های پر سرعت چندگانه، بواسطۀ بروزرسانی و یا به هنگام سازی براساس SDN ، بدون اشکال انجام شده که این مسئله پارامتر مهم این پژوهش یعنی تاخیر را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در واقع روش پیشنهادی برای مشخص کردن پارامتر تاخیر توسط تکنیک یادگیری تقویتی دو وضعیت را بررسی خواهد کرد که اگر بسته های موجود در صف i نیازمندی تاخیرشان برآورده شود وضعیت به صفر و اگر بسته های موجود در صف i نیازمندی تاخیرشان برآورده نشود وضعیت به یک تغییر می کند. در این شبیه سازی سه کلاس انتقال داده در نظر گرفته شد و همچنین میانگین زمان تاخیر، نرخ ورود و زمان بندی گسسته بسته از پارامترهای مهم این پژوهش به حساب می آیند. بخش اصلی کار که توسط تکنیک یادگیری تقویتی (الگوریتم RL ) انجام می شود از دو نوع ε-greedy و Batch RL در شبیه سازی استفاده شد و نتایج مهم این پژوهش توسط این دو الگوریتم RL اجرا شد که الگوریتم پس از تعدادی time slot به حالت پایداری نسبی همگرا شدند و نتیجه مطلوب حاصل گردید.

Keywords:

شبکه های نرم افزار محور , تخصیص منابع و یادگیری تقویتی

Paper COI Code

This Paper COI Code is COPSS01_072. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1163783/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرامرزی، شیما و میرزایی، فرشته،1399،ارائه روشی جهت تخصیص منابع در شبکه های نرم افزار محور مبتنی بر تکنیک یادگیری تقویتی،First National Conference on Optimizing Production and Service Systems،Rudsar،https://civilica.com/doc/1163783

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,801
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support