ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

توسعه مدل دو هدفه لجستیک معکوس ضایعات و دور ریزهای شهری با در نظرگیری استراتژی مکان یابی موجودی مسیریابی

Year: 1399
COI: COPSS01_089
Language: PersianView: 122
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ثمین پوررمضان کوهی - کارشناس ارشد رشته ی مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها
مرتضی بذرافشان - استادیار گروه مهندسی صنایع، دانشکده فنی، واحد لاهیجان، دانشگاه آزاد اسلامی، لاهیجان، ایران

Abstract:

در این تحقیق یک مدل دو هدفه در حوزه زنجیره تأمین سبز معکوس برای ضایعات شهری ارائه داده شد، که هدف تعیین مکان بهینه جهت مرکز دفت یا انهدام ضایعات و تعیین مسیر مناسب و میزان موجودی بوده است. به دلیل حساسیت های موجود در حوزه زیست محیطی، بحث میزان آلایندگی ناشی از تولید، حمل و نقل، نگهداری در نظر گرفته شده و جریمه ای به منظور کاهش میزان آلایندگی لحاظ شده است. در تابع هدف اول مدل، هزینه های حاصل از احداث، جمع آوری، بازرسی، بازیافت، تولید، حمل و نقل، نگهداری و همچنین جریمه های تحمیل شده و به سیستم برآورد شده و کمینه سازی این تابع هدف می پردازیم. تابع هدف دوم نیز به دنبال کاهش مسیر جهت تأمین تقاضا می باشد. با توجه به دو هدفه بودن مدل، از روش اپسیلون محدودیت و همچنین الگوریتم فرا ابتکاری NSGA II استفاده شده است. در پایان تحقیق به مقایسه و تحلیل نتایج حاصل از روش های حل پرداخته شده و بدیهی است که روش حل دقیق پاسخ مناسب را ارائه داده است و با اتکا به نتایج حاصل از روش فرا ابتکاری می توان ادعا کرد که با افزایش ابعاد مسئله و به دلیل عدم حل مدل توسط گمز، می توان به جواب بهینه ارائه داده شده توسط الگوریتم NSGA II اتکا کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is COPSS01_089. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1163800/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پوررمضان کوهی، ثمین و بذرافشان، مرتضی،1399،توسعه مدل دو هدفه لجستیک معکوس ضایعات و دور ریزهای شهری با در نظرگیری استراتژی مکان یابی موجودی مسیریابی،First National Conference on Optimizing Production and Service Systems،Rudsar،https://civilica.com/doc/1163800

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support