ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه مدل بهینه سازی خدمات بهداشت و درمان خانگی با نقاط شروع و پایان متفاوت

Year: 1399
COI: COPSS01_090
Language: PersianView: 92
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمزه امین طهاسبی - استادیار گروه مهندسی صنایع، دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان، دانشگاه گیلان
بنیامین فقهی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه تهران، پردیس دانشکده فنی فومن
المیرا فرهنگی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه تهران، پردیش دانشکده فنی فومن

Abstract:

امروزه با رشد روزافزون جمعیت و همچنین وجود افراد مسن و سالمند در سرتاسر دنیا، موضوع پرستاران خانگی مورد توجه قرار گرفته است. تأثیر حضور یک پرستار بر کیفیت زندگی و شاخص های سلامت و همچنین برخورداری از سرویس های مراقبت بهداشتی برای قشر سالمند، غیرقابل انکار می باشد. در عملیات مراقبت در منزل، پرستاران برای انجام خدمات مختلف در منازل مراجعین، برنامه ریزی و مسیریابی می کنند. این پژوهش، یک مسئله ی زمان بندی را در یک سیستم بهداشت و درمان خانگی بررسی نموده که در آن پرستاران به طور مرتب برای خدمات بهداشتی و درمانی نسبتاً جزئی از بیماران بازدید می کنند. در بعضی موارد، ارائه دهنده ممکن است از پرستاران کافی برای ارائه خدمات به کل مجموعه بیماران برخوردار نباشد. خدماتی که نمی توانند اختصاص دهند، معمولاً با هزینه فرعی قرار داده با مرکز بهداشت خانگی دیگری انجام می شود. هزینه های فرعی قرارداد برای انجام یک سرویس معین همیشه بیشتر از هزینه ای است که ارائه دهنده در صورت انجام داخلی پرداخت می کند. در این پژوهش یک مدل بهینه سازی خطی عددی صحیح دو هدفه با اهداف کمینه سازی تخصیص منابع و مسیریابی به همراه کمینه سازی هزینه برون سپاری خدمات خانگی ارائه شده است. حل مدل با استفاده از نرم افزار گمز، نشان از قوت مدل ارائه شده دارد.

Keywords:

بهینه سازی , مسیریابی , زمیان بندی , مراقبت های بهداشتی خانگی , برون سپاری

Paper COI Code

This Paper COI Code is COPSS01_090. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1163801/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طهاسبی، حمزه امین و فقهی، بنیامین و فرهنگی، المیرا،1399،ارائه مدل بهینه سازی خدمات بهداشت و درمان خانگی با نقاط شروع و پایان متفاوت،First National Conference on Optimizing Production and Service Systems،Rudsar،https://civilica.com/doc/1163801

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,560
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support