ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تأثیر امنیت بر ارتقاء و توسعه صنعت گردشگری با رویکرد CPTED

Year: 1398
COI: JR_EFMES-1-2_004
Language: PersianView: 46
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رقیه صالحی - دانشجو
اعظم سلیمانی - استادیار
تهمینه دانیالی - استادیار

Abstract:

چکیدهیکی از عوامل مهم توسعه گردشگری وجود امنیت است، رونق گردشگری در یک منطقه و تردد گردشگران در یک مقصد، موجب به وجود آمدن امنیت میشود؛ این در حالی است که توسعه گردشگری و امنیت نیز زمینهساز توسعه و توسعه تداومدهنده گسترش گردشگری و امنیت خواهد بود. یکی از انواع راهبردهای پیشگیرانهی مکانیکی از جرم "پیشگیری از جرم از طریق طراحی محیطی " است که آن را میتوان اینگونه تعریف کرد: "طراحی مناسب محیطی" CPTED و کاربری مؤثر از فضا و محیط ساخته شده که منجر به کاهش فرصتهای مجرمانه، افزایش ترس از جرم و بهبود کیفیت زندگی می‌شود". هدف ‌از ‌پژوهش حاضر، ‌بررسی تأثیر امنیت بر ارتقاء و توسعه صنعت گردشگری با رویکرد CPTED ‌ است و روش‌ پژوهش ‌در‌ دو‌ بخش‌توصیفی-تحلیلی ‌انجام‌ گرفته است. ‌در ‌این ‌راستا ‌با‌ استفاده‌ از‌ روش ‌کوکران‌ ‌نمونه‌ تعداد‌ 384 نفر ‌تعیین ‌شده است. در ارتباط با گویه‌ی عدم استفاده از ورودیها و خروجی‌های فرورفته (به علت ایجاد گوشههایی که از نظارت عادی خارج است) بیشترین درصد نمونه آماری پژوهش 9/55 درصد گزینه زیاد تأثیرگذار را انتخاب کرده‌اند. این امر بیانگر آن است که عدم استفاده از ورودیها و خروجیهای فرورفته (به علت ایجاد گوشههایی که از نظارت عادی خارج است) در افزایش امنیت محیطی نقش دارد.

Keywords:

کلمات کلیدی: گردشگری, توسعه, پیشگیری از جرم, طراحی فضاهای شهری, CPTED

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_EFMES-1-2_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1164656/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صالحی، رقیه و سلیمانی، اعظم و دانیالی، تهمینه،1398،تأثیر امنیت بر ارتقاء و توسعه صنعت گردشگری با رویکرد CPTED،https://civilica.com/doc/1164656

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support