ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رویکرد سیستمی به آموزش عالی ایران، آلمان و آمریکا (مروری بر مطالعات انجام شده)

Year: 1399
COI: JR_NAMA-16-2_006
Language: PersianView: 90
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد کیخا - PhD Student in Economics and Financial Management Higher Education E-mail: ahmadkeykha@ut.ac.ir
خدایار ابیلی - Professor, Department of Management and Education Planning, University of Tehran
طاهره شفائی یامچلو - PhD student in Educational Management, University of Tehran
مژگان محمدی مهر - - (*Corresponding author) Associated Professor of Paramedical Sciences, AJA University of Medical Sciences ,Tehrn, Iran E-mail: M.mohammadimehr@ajaums.ac.ir

Abstract:

مقدمه: نظام آموزش عالی در سراسر جهان با دگرگشت‌های در کارویژه‌های خود مواجه شده که سبب شکل‌گیری انتظارات گوناگونی از آن شده است. در این اثناء، یکی از راهبردهای اساسی برای ظرفیت سازی و استفاده از حداکثری از توانمندی‌های آموزش عالی برای توسعه اجتماعی و اقتصادی، انجام مطالعات تطبیقی و بهره‌گیری از تجارب کشورهای پیشرفته در سیاستگذاری‌ها و رویکردهای آموزش عالی می‌باشد. بر این اساس، هدف از پژوش حاضر، رویکرد سیستمی به سه نظام آموزش عالی ایران، آلمان و آمریکا برای کاوش در باب وجوه اشتراک و افتراق کارکردی آموزش عالی آن‌ها توام با نقد و تحلیل وضعیت فعلی نظام آموزش عالی ایران می‌باشد روش‌ها: پژوهش حاضر به روش تحلیلی اسنادی می‌باشد. ابزار گردآوری اطلاعات، اسناد و مدارک، پایگاه‌های اطلاعاتی، کتب، مقالات داخلی و خارجی بوده است.از این رو، ابتدا متون مرتبط با موضوع پژوهش شامل گزارشات و اسناد علمی مربوط به آموزش عالی آمریکا، آلمان و ایران از مطالعات داخلی و خارجی، با کلیدواژه‌های: آموزش عالی آمریکا، آلمان و ایران در پایگاه‌های اطلاعاتی و اسنادی: داخلی: مگیران، انسانی، نورمگز و پایگاه‌های خارجی: Google Scholar، ScienceDirect، World Education News & Reviews، U.S. Department of Education، UNESCO، National Center for Education Statistics، USNEI، European University Institute مورد کاوش قرار گرفت و از مجموع 100 منبع تعداد 63 منبع مورد تجزیه و تحلیل نهایی جهت برآوردن هدف پژوهش قرار گرفتند. مطالعات انجام شده در بازه زمانی (1377-1396) و (2000-2018) صورت گرفته بودند. بنابراین پس از استخراج داده‌ها و مشاهدات ابتدا تطبیق یافته‌ها و پس از آن تحلیل وضعیت کنونی آموزش عالی ایران انجام شد. یافته‌ها: آموزش عالی این کشورهادر قالب پنج بعدمدل سیستماتیک (محیط، درون داد، فرایند، برون داد و پیامد) مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته اند. بحث و نتیجه‌گیری: با توجه به اهمیت رویکرد سیستمی در شناخت آموزش عالی به عنوان سر سیستم، در بطن پژوهش ضمن بررسی نظام آموزش عالی این کشورها در قالب سیستماتیک، وضعیت فعلی آموزش عالی کشور نیز مورد نقد و تحلیل قرار گرفت و در پایان پیشنهادهای سیاستی بر اساس یافته‌های پژوهش به عنوان رهنمودهای برای آموزش عالی بیان شده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_NAMA-16-2_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1165430/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کیخا، احمد و ابیلی، خدایار و شفائی یامچلو، طاهره و محمدی مهر، مژگان،1399،رویکرد سیستمی به آموزش عالی ایران، آلمان و آمریکا (مروری بر مطالعات انجام شده)،https://civilica.com/doc/1165430

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support