Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Report
Title

بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور (۶۷ . الزامات تعریف صحیح پروژه های طراحی و اجرای الگوی کشت در قانون بودجه)

نوع محتوی : گزارشتاریخ انتشار: 1398
کد COI Report: R-1165806تاریخ درج در سایت: 20 اسفند 1399
زبان اصلی Report: Persian دسته بندی علمی Report: اقتصاد کشاورزی منابع طبیعی
View: 105Pages: 3
Year: 1398

Free download

جهت دریافت فایل های پیوست این Report بایستی عضو سیویلیکا شوید. چنانچه عضو سیولیکا هستید لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید فایل ها را مشاهده و دریافت نمایید.

Abstract:

پیاده سازی الگوی کشت بهینه، با توجه به اهمیت بالایی که در ارتقای بهره وری و مدیریت منابع پایه در بخش کشاورزی کشور دارد، همواره یکی از دغدغه های اصلی مدیران و تصمیم گیران این بخش بوده است؛ با وجود این، در شرایطی که هر ساله وضعیت منابع پایه در کشور به دلیل افزایش تقاضا برای مواد غذایی و از طرفی بروز بحران های طبیعی، در شرایط نامناسب تری قرار می گیرد، بلاتکلیف ماندن طرح پیاده سازی الگوی کشت ضربه جدیتری را بر این منابع و درنتیجه بر اقتصاد ملی وارد خواهد کرد. به نظر می رسد فقدان دید جامع در طراحی و اجرای الگوی کشت و عدم تعریف ارتباط آن با سیاست های آمایش سرزمین عامل اصلی در ناموفق بودن پیاده سازی الگوی کشت است؛ به بیان دیگر، طراحی و اجرای الگوی کشت منوط به در نظر گرفتن بسیاری از عوامل منطقه ای، ملی و بین المللی است که غالبا خارج از بخش کشاورزی هستند و نیاز به مدیریت در سطح ملی دارند. از آن جمله می توان سیاست های اقتصادی و تجاری دولت، شرایط بین المللی و روابط خارجی، کیفیت نیروی انسانی، قابلیت ها و محدودیت های جغرافیایی و اقلیمی، دسترسی به منابع تولید و شرایط بازار اشاره کرد. بنابراین با وجود اینکه با پشتیبانی اسناد بالادستی، پروژه های طراحی و اجرای الگوی کشت از سال ۱۳۹۰ در قوانین بودجه سنواتی دارای ردیف شدند، بدیهی است تا زمانی که تعریف دقیقی از متولی پیاده سازی الگوی کشت در کشور وجود نداشته باشد، اختصاص اعتبارات به تحقق اهداف برنامه های مذکور نخواهد انجامید. به منظور پیاده سازی الگوی کشت بهینه لازم است با استفاده از ظرفیت نهادهای ملی مانند شورایعالی آمایش سرزمین و شورایعالی آب و با هدفمند کردن اعتبارات لازم در بودجه های سالیانه، سند ملی حمایت و هدایت الگوی کشت بهینه تدوین و اجرایی شود. در گزارش حاضر الزامات تهیه این سند بیان شده و پیشنهاد الحاق یک بند به تبصره «۸» لایحه بودجه سال » ۱۳۹۹ کل کشور، به منظور هدفمند سازی تخصیص اعتبارات به این موضوع، مطرح شده است که تصویب آن نیازمند اهتمام نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است.

Report COI Code

This Report COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1165806/

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support