Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Report
Title

ایمنی در تونل های جاده ای و ریلی (۳ . بررسی برخی دستورالعمل های ایمنی در تونل های جاده ای و ریلی)

ایمنی در تونل های جاده ای و ریلی (۳ . بررسی برخی دستورالعمل های ایمنی در تونل های جاده ای و ریلی)
نوع محتوی : گزارشتاریخ انتشار: 1398
کد COI Report: R-1165830تاریخ درج در سایت: 20 اسفند 1399
زبان اصلی Report: Persian دسته بندی علمی Report: مهندسی راه و ترابری
View: 197Pages: 33
Year: 1398

Buy and Download

برای دریافت فایل این Report ابتدا در پایگاه سیویلیکا عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک نمایید

Authors

Abstract:

پس از وقوع حوادث وحشتناک آتش سوزی در تونل های جاده ای و مترو در اواخر دهه ۹۰ میلادی، توجه سازمان ها و کشورها به مسئله ایمنی در تونل ها افزایش یافته و دستورالعمل ها و استانداردهای مختلفی توسعه پیدا کرد. یکی از جامع ترین اقدامات در زمینه ایمنی در تونل های جاده ای توسط اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۳ میلادی صورت پذیرفت. پارلمان اروپا و شورای اتحادیه اروپا پس از تکمیل بررسی های کارشناسی، بخشنامه ای با عنوان «حداقل الزامات ایمنی برای تونل های شبکه جاده های اروپا» به تصویب رساندند. هدف این بخشنامه بهبود ایمنی استفاده کنندگان از جاده ها در تونل ها از طریق جلوگیری از وقوع حوادث بحرانی که انسان، محیط زیست و تاسیسات تونل را به خطر می اندازد، است. این بخشنامه در ۲۰ ماده و ۳ پیوست تنظیم شده و نقش ها و عملکردهای مخصوصی را در ارتباط با سازمان ها شامل مرجع اداری، مدیر تونل، واحد بازرسی و افسر ایمنی، تعریف کرده است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا موظفند تا با تصویب قوانین داخلی مناسب، به اهداف این بخشنامه دست یابند. به دنبال حوادث در تونل های ریلی، ایمنی در این تونل ها نیز مورد توجه بسیاری از کشورها و همچنین اتحادیه بین المللی راهآهن قرار گرفت. در این زمینه نیز یکی از جامع ترین فعالیت ها را کمیته حمل ونقل داخلی کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای اروپا (UNECE) انجام داد. گروه متخصصین این کمیته پس از بررسی حوادث قبلی رخ داده در تونل ها و همچنین بررسی اسناد ایمنی تونل ها در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سازمان های بین المللی معتبر، توصیه نامه ای را تنظیم کردند تا از بروز حوادث در تونل ها پیشگیری کرده و سطح کلی ایمنی در تونل های ریلی را افزایش دهند. نتایج
به دست آمده توسط این گروه به دو صورت استاندارد و توصیه بوده و شامل اقدامات ایمنی مربوط به زیرساخت ها، وسایل نقلیه ریلی و اقدامات عملیاتی است. استانداردها و توصیه های بیان شده در گزارش کمیته حمل ونقل داخلی این کمیسیون در زمینه ایمنی تونل های ریلی، براساس تجارب و بهترین روش های اعمال شده در سیستم راهآهن کشورهای عضو کمیسیون است. این استانداردها و توصیه ها می توانند برای کشورهایی که قصد تدوین استانداردهای ایمنی تونل های ریلی را دارند، به عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرند.

Keywords:

ایمنی. آتش سوزی. تونل جاده ای. تونل ریلی. بخشنامه. دستورالعمل

Report COI Code

This Report COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1165830/

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

این Report در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support