ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش دولت و سازمانهای زیرمجموعه در توسعه و تقویت مؤسسات خیریه سلامت

Year: 1385
COI: ICOCOIHS01_025
Language: PersianView: 833
نسخه کامل این Paper ارائه نشده است و در دسترس نمی باشد

Authors

محمدحسین فلاح زاده - شیراز ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی
لیلا ملک جمشیدی - شیراز ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی

Abstract:

تأثیر عوامل اجتماعی، اقتصادی ، فرهنگی و حتی مذهبی بر سلامت ، قرنهاست که شناخته شده است. سلامت یکی از حقوق اساسی بشر است و سلامت راهی است که مردم توانمند جامعه ای توانمند، انتخاب و طی می کنند تا به توسعه پایدار و یک زندگی با کیفیت برسند. روزگاری جادوی سلامت در دست جادوگران قبایل بود و بعدها در دست ارائه کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی، اما امروز جادوی سلامت نزد مردم است. بنا بر این جلب مشارکت های مردمی از جمله افراد، گروهها و سازمانهای خیریه مستلزم راهکارهای ابتکاری و مهارتهای خاص و انواع مختلف منابع دارد. نقش دانشگاه و سایر بخشهای توسعه در حمایت از فرآیندهای مبتنی بر مشارکت مؤسسات خیریه و افراد و گروههای خیر در برنامه های ارتقاءء سلامت باید مورد بازنگری قرار گرفته و به طور واضح مشخص گردد. دولت و سازمانهای وابسته از طریق استراتژیهای ذیل می توانند در توسعه و تقویت مؤسسات خیریه و مشارکت افراد و گروههای خیر در امر سلامت نقش خود را ایفاء کنند. : - تعهد و حمایت های سیاسی دولت از فعالیتها و عملکرد افراد، گروهها و مؤسسات خیریه سلامت - ایجاد محیطهای حمایتی و پشتیبان از افراد، گروهها و مؤسسات خیریه سلامت - سرمایه گذاری برای سلامت با همکاری افراد، گروهها و مؤسسات خیریه سلامت - تقویت مدرک مبتنی بر شواهد برای ارتقاءء سلامت از سایر منابع - ایجاد و افزایش مسئئولیت پذیری اجتماعی برای همه گروهها و افراد جامعه که خیرین سلامت هم زیر مجموعه جامعه می باشد. - افزایش ظرفیت و توانمندسازی مردم و جوامع جهت ایجاد و توسعه شیوه زندگی سالم که خیرین سلامت نیز زیر مجموعه ایاز جوامع می باشند. - عدالت و برابری در بین افراد گروههای جامعه - شفاف سازی ارائه خدمات، آموزش و اطلاع رسانی تمامی استراتژیهای فوق دارای مباحثی گسترده می باشد. که در اینجا به یکی از زیربنایی ترین آنها می پردازیم.

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICOCOIHS01_025. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/116596/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فلاح زاده، محمدحسین و ملک جمشیدی، لیلا،1385،نقش دولت و سازمانهای زیرمجموعه در توسعه و تقویت مؤسسات خیریه سلامت،1st International Congress on the Outlook of Charity Organizations in Irans Health Services،Shiraz،https://civilica.com/doc/116596

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 2,466
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support