Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Report
Title

درباره مقابله با شیوع ویروس کرونا (۱۲) تاثیر اقتصادی اجتماعی آنفلوانزای ۱۹۱۸ بر آینده جنین مادران باردار مبتلا شده و درس هایی برای مواجهه با کرونا

نوع محتوی : گزارشتاریخ انتشار: 1398
کد COI Report: R-1166088تاریخ درج در سایت: 20 اسفند 1399
زبان اصلی Report: Persian دسته بندی علمی Report: اقتصاد اجتماعی
View: 143Pages: 5
Year: 1398

Free download

جهت دریافت فایل های پیوست این Report بایستی عضو سیویلیکا شوید. چنانچه عضو سیولیکا هستید لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید فایل ها را مشاهده و دریافت نمایید.

Abstract:

در مدل های رشد درون زا، نیروی انسانی عامل بسیار مهمی است و در برخی نظریات رشد، تفاوت رشد بین کشورها را همین نیروی انسانی یا سرمایه انسانی رقم میزند و سرمایه انسانی مطلوب تر در مدلهای رشد، نیروی انسانی دارای تحصیلات، دانش و مهارت بیشتر می باشد که نمود آن معمولا در ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای خود و جامعه بروز پیدا
می کند. سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی ابعاد مختلفی دارد که اقتصاددانان بسیاری ازجمله تئودر شولتز نوبلیست آمریکایی، تسهیلات و خدمات بهداشتی را نیز یکی از آنها می داند. ازسوی دیگر در علم پزشکی اثرات دوره جنینی بر دوره بزرگسالی موضوعی اثبات شده است و در حوزه هایی مانند مصرف سیگار توسط مادر، یا سوتغذیه مادر و اثر آن بر آینده جنین پژوهش های فراوانی تاکنون انجام شده است. فرضیه دیگر، تاثیر بیماری های فراگیری مانند آنفلوانزا بر جنین و سپس تاثیر بر آینده آن انسان، موضوع جذابی بود که داگلاس آلموند استاد اقتصاد دانشگاه کلمبیا سعی کرد با استفاده از داده های آنفلوانزای ۱۹۱۸ آن را بررسی کند. بررسی پژوهش آلموند و استنتاج دستورهای سیاستی از آن برای مواجهه با کرونا موضوعی است که در این گزارش به آن پرداخته خواهد شد. با توجه به اینکه در مورد ویروس کرونا و اثرات آن اطلاعات چندانی در دست نیست، بهواسطه واگیرداری، فراگیری و کشنده بودن می توان از پژوهش ها در مورد بیماری های واگیردار مشابه مانند آنفلوانزای ۱۹۱۸ استفاده کرد تا از اقشار آسیب پذیری مانند زنان باردار بتوان حمایت لازم را به عمل آورد. چراکه این مادران حامل انسان هایی هستند که می توانند محور پیشرفت و آینده کشور باشند.

Report COI Code

This Report COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1166088/

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

این Report در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support