ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نحوه انتشار جریان هوا در راکتور MBBR توسط نرم افزار Ansys

Year: 1399
COI: IHC19_218
Language: PersianView: 186
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا رزاقی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی محبط زیست، گروه مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی قم.
علی عطارزاده - استادیارگروه مهندسی عمران دانشگاه صنعتی قم
فرهاد قادری - استادیار گروه مهندسی محیط زیست ، دانشکده عمران، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

Abstract:

در این تحقیق ، نحوه انتشار جریان هوا شامل اثر فاز سیال، ، اثر حجم آکنه در سیستم MBBR (راکتور بیوفیلمی با بستر متحرک) در تصفیه فاضلاب های حاوی ترکیبات نفتی با استفاده از نرم افزار ANSYS پرداخته می شود. با توجه به عدم دسترسی به تجهیزات آزمایشگاهی و محدویت در تعداد آزمایش ها و پارامترهای موثر و همچنین نیاز به دقت بالا و تاثیر پارامترهای مختلف از مدلسازی نرم افزاری استفاده میگردد. به منظور تعیین کارایی سیستم بیولوژیکی از طریق هوادهی راکتور از ابتدا و میانه راکتور برای انتشار جریان با کاهش و افزایش آکنه های داخل راکتور مورد بررسی قرار گرفته است.در این پژوهش برای انتشار جریان هوا در سیستم بیولوژیکی راکتور با درصد های مختلف پرشدگی 30،50و 70 درصد ازآکنه پرشده است و از دو محل انتها و میانه راکتور هوادهی شده است تا مشخص شود با تزریق هوا آکنه های داخل راکتور چه عکس العملی نسبت به هوا نشان داده و با افزایش و کاهش تعداد آکنه ها چه تغییراتی ایجاد می شود، وجود آکنه باعث می شود توزیع هوا در داخل راکتور با تعداد آکنه های بیشتر ، نسبت به راکتور بدون آکنه بالاتر باشد.مقدار متوسط کسر حجمی هوا برای هر سه مدل راکتور با مقدار تنش برشی سطحی این سه مدل رابطه معکوس دارد به عنوان مثال راکتور با 50 درصد پرشدگی کمترین سطح تماس هوا با آکنه برقرار بود که با این وجود تنش برشی سطحی این مدل نسبت به دو راکتور دیگر مقدارش بالاتر بوده است زیرا سرعت جریان سیال در این مدل نسبت به دو مدل دیگر بالاتر بوده است.

Keywords:

راکتور بیوفیلمی با بستر متحرک - آکنه –کسر حجمی - فازسیال- تنش برشی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IHC19_218. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1168079/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رزاقی، حمیدرضا و عطارزاده، علی و قادری، فرهاد،1399،بررسی نحوه انتشار جریان هوا در راکتور MBBR توسط نرم افزار Ansys،19th Iranian Hydraulic Conference،Mashhad،https://civilica.com/doc/1168079

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 793
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support