ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اندر کنش سیلاب و دریا، مطالعه موردی شهرک صنعتی جاسک

Year: 1399
COI: IHC19_224
Language: PersianView: 144
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد نیک بین مهنه - کارشناس ارشد سازه های آبی، مهندسین مشاور سازآب شرق
مصطفی زارع بهاری - کارشناس ارشد سازه های آبی، کانون کارشناسان رسمی دادگستری
حسین مسافری ضیاالدین - کارشناس ارشد آبخیزداری، مهندسین مشاور سازآب شرق

Abstract:

مسیل های منتهی به شهرک صنعتی جاسک و سپس دریای عمان با جهت شمالی –جنوبی و جود دارد این آبراهه ها از ارتفاعات سرخ کوه سرچشمه می گیرد و در طول 29 کیلومتر مورد مطالعه قرار گرفته است. در حاشیه بازه های مشخص شده هیچگونه آبادی مشاهده نشده و کاربری اراضی بصورت مرتع و چراگاه میباشد. هدف اصلی از مطالعه این بازه ها، وجود نگرانی هایی در خصوص خطرات و خسارات ناشی از بروز سیلاب برای سایت پیشنهادی شهرک صنعتی و ارائه راهکارهای پیشنهادی اعم از ساماندهی رودخانه است. مسئله اساسی در این مطالعات اندر کنش سیلاب و دریا می باشد نگرانی از وقوع رخدادسیل در حداکثر ارتفاعی رقوم آب دریا(مد) وتاثیر ان بر مشخص کردن حریم ساخت و ساز برای شهرک نسبت به عدم تداخل با جریان متاثر از سیلاب سبب شد که بررسی و مطالعه نسبت به این موضوع در دستور کار قرار گیرد. لذا با بررسی سوابق مد دریا به عنوان شرایط مرزی پایین دست و هیدروگراف سیلاب با دوره بازگشتهای متفاوت به عنوان شرایط مرزی بالادست ، اقدام به اجرای برنامه نرم افزار Hec Ras در حالت دو بعدی شده است. در نهایت با بیشترین پیشروی جبهه آب ناشی از مد وسیلاب حریم شهرک مشخص می شود. در ادامه با ساماندهی و ایجاد سازه های پیشنهادی رفتار هیدرولیکی اندر کنش سیلاب و مد دریا مجددا بررسی شده وبهترین حالت ایجاد سامانه های هدایت جریان پیشنهاد شده است.

Keywords:

اندر کنش رودخانه و دریا، مهندسی رودخانه، شبیه سازی رودخانه، ساماندهی، جاسک

Paper COI Code

This Paper COI Code is IHC19_224. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1168085/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نیک بین مهنه، محمد و زارع بهاری، مصطفی و مسافری ضیاالدین، حسین،1399،اندر کنش سیلاب و دریا، مطالعه موردی شهرک صنعتی جاسک،19th Iranian Hydraulic Conference،Mashhad،https://civilica.com/doc/1168085

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support