ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تربیت از منظرکنفوسیوس

Year: 1399
COI: ICPSE03_025
Language: PersianView: 189
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیرحسین امامی - دانشگاه فرهنگیان،پردیس حکیم فردوسی البرز

Abstract:

مقاله حاضر به ضرورت آموزش و پرورش در جوامع مدرن واهمیت فلسفه آموزش و پرورش پرداخته است. . آگاهی از اندیشه و آراء تربیتی یکی از مهم ترین منابع برای اتخاذ رویکرد ها وسیاست های آموزشی می باشد . از ابتدای فعالیت ذهنی بشر ،فیلسوفان همواره تلاش کردند تا به سوالات مختلف بشری در پیرامون ماهیت آدمی پاسخ دهند در این میان کنفوسیوس یکی از فیلسوفان شرقی می باشد که در کنار نظریات اخلاقی و سیاسی، آراء تربیتی وی می توانند چشم انداز جدیدی را در نگاه به مسئله تعلیم و تربیت ایجاد کند. آموزش و پرورش در جوامع صنعتی امروزی نیازی جهان شمول است لیکن این به معنی زدودن تجربیات دوره های گذشته نیست کنفوسیوس معتقد است اگر حقیقت در گذشته آشکار بوده است،پس راهی که بدان رهنمون می شود نیز همان کاوش گذشته است وی در اندیشه های خود نقش قابل توجهی را به سنت قائل می شود.شاید بتوان گفت یکی از علت های پیروزی آیین کنفوسیوسی بر رقیبانش این است که اساساً این آیین توأماً اقتدار سنت و شایستگی آموزش و پرورش را بر وراثت مطرح می سازد و این ایدئولوژی فضیلت سالار1 کاملا با منافع دیوان سالاری2 که جانشین طبقه حاکم اشراف سالار3 می شود،سازگاری دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICPSE03_025. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1168392/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امامی، امیرحسین،1399،تربیت از منظرکنفوسیوس،Third International Conference on New Research in Psychology, Social Sciences, Educational Sciences،https://civilica.com/doc/1168392

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,921
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support