Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ارتباط سویه های باکتری اشریشیاکلی در عفونت های باکتریایی

سومین همایش بین المللی زیست شناسی و علوم زمین
Year: 1399
COI: BIOLOGY03_058
Language: PersianView: 317
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه احمدزاده - دانشجوی کارشناسی، رشته میکروبیولوژی موسسه آموزش عالی آفاق ارومیه
علی صابون پز - دانشجوی کارشناسی، رشته میکروبیولوژی، موسسه آموزش عالی آفاق ارومیه

Abstract:

باکتری اشریشیاکلی جز فراوان ترین موجودات بی هوازی اختیاری می باشد که در کلون و مدفوع نیز وجود دارد و از خانواده انتروباکتریاسه که جز بزرگ ترین و نامتجانس ترین مجموعه که نوعی باسیل گرم منفی است و به صورت شایع در روده جانوران خونگرم وجود دارد. اغلب سویه های باکتری اشریشیاکلای، عامل عفونت دستگاه اداری است و حدود 90 درصد عفونت های اداری در زنان جوا را به خود اختصاص می دهد. علائم بالینی این عفونت به صورت سوزش ادراری، خون در ادرار و چرک در ادرار است. این باکتری سه نوع آنزیم دارد که ژن های سازنده آن را کنار هم قرار می دهند و توسط یک بخش تنظیمی بیان می شوند. اغلب سویه های بی آزار آن، قسمتی از فلور روده را می سازند که در تولید ویتامین K2 نقش به سزایی دارد وهمچنین مانع استقرار باکتری های بیماری زا در روده می شود که به عبارتی از لحاظ بالینی اهمیت ویژه دارد. این باکتری باعث بوجود آمدن بیماری و عفونت مجاری ادراری می شود که پس از این بیماری عفونت ریوی هم در این خصوص شایع می باشد. علت آن هم باکتری های گرم منفی که در گروه باکتری اشرشیاکلی است، می باشد. عوامل زیادی در بیماری زایی این باکترینقش ایفا می کنند. باتوجه به افزایش روزافزون باکتری های مولد ESBL، جهت جلوگیری از شکست درمانی انجام آزمایش تشخیص آنزیم در کنار دیسک های آنتی بیوگرام توصیه می شود. هم چنین با انتخاب آنتی بیوتیک مناسب و مصرف آن فقط در موارد ضروری می توان از ایجاد ارگانیسم های مقاوم پیشگیری نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is BIOLOGY03_058. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1169696/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدزاده، فاطمه و صابون پز، علی،1399،بررسی ارتباط سویه های باکتری اشریشیاکلی در عفونت های باکتریایی،Third International Conference on Biology and Earth Sciences،Hamadan،https://civilica.com/doc/1169696

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 264
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support