ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل جایگاه جنسیت با رویکرد علم النفس فلسفی

Year: 1398
COI: JR_IWF-1398-1_005
Language: PersianView: 54
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

در حکمت متعالیه انسانشناسی از مهمترین مسائل موردتوجه است. اما در این حوزه انسان بدون لحاظ جنسیتش بررسی میشود، درحالیکه نوع انسان دارای دو جنس متمایز و دارای ویژگیهای مخصوص به خود است که این دو بر اساس همین تمایزها جایگاهها و مسئولیتها و حقوق متفاوتی ازلحاظ فردی و اجتماعی دارند. به علت عدم آگاهی نسبت به منشا این تفاوتهای وجودی ،تمایزات فردی و اجتماعی زن و مرد موجب تصور برتری یکی از این دو بر دیگری و ایجاد شبهاتی در مورد عدالت الهی و ایجاد مشکلات اعتقادی در جامعه شده. ازآنجاکه شناخت منشا ویژگیهای متمایز این دو موجود میتواند بر رفع این شبهات کمک کند پرداختن به آن از اهمیت بالایی برخوردار ا.ست. در این راستا مقاله حاضر باروش تحلیلی توصیفی به دنبال تبیین ابعاد وجودی انسان و در ضمن آن اثبات عدم تفاوت نفسانی و اثبات جسمانی بودن تمایزات بر اساس مبانی حکمت متعالیه، برای رفع این شبهات است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IWF-1398-1_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1170660/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
Hajian Bqrujeny، Farahnaz،1398،تحلیل جایگاه جنسیت با رویکرد علم النفس فلسفی،https://civilica.com/doc/1170660

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support