Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Report
Title

نقشه راه مطالعات و کاربردهای مدیریت ریسک در صنعت برق ایران

نقشه راه مطالعات و کاربردهای مدیریت ریسک در صنعت برق ایران
نوع محتوی : گزارشتاریخ انتشار: 1397
DOI: 10.30503/nripress.2020.009
کد COI Report: R-1172385تاریخ درج در سایت: 22 فروردین 1400
View: 437Pages: 152
Year: 1397

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Report را که دارای 152 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

فایل کامل گزارش به فرمت PDF

Authors

Abstract:

امروزه عدم قطعیت و ریسک از اجزای جدانشدنی هر نوع سیستمی است. هر تصمیمی که برای رسیدن به ریسک های خاصی را هم به همراه خود دارد. برای مثال تصمیمات عملیاتی ،هدف مشخصی گرفته می شود می تواند به مشاجرات اساسی در یک جلسه هیئت مدیره منجر شود. نکته جالب اینجا است که نتایج تصمیم گیری افراد به ندرت به صورت باینری است به عبارت دیگر با توجه به نتایج نمی توان گفت که این تصمیم صد در صد درست و یا غلط بوده است. به همین علت است که مدیریت ریسک ممکن است هر دو جنبه را هم زمان در خود داشته باشد و هنگامی که ریسک در فرمول بندی استراتژی سازمان و اهداف کسب و کار در نظر گرفته می شود، مدیریت ریسک بایستی به منظور بهینه سازی نتایج استفاده شود. در شرایط کنونی، سازمان های دولتی و خصوصی در تصمیمات خود، با چالش های جدیدی از طرف مشتریان خود مواجه هستند که اعتماد، اطمینان و صداقت را تحت تاثیر قرار می دهند. مشتریان سازمان ها، امروز بیشتر به دنبال شفافیت مضاعف هستند که این موضوع آنها را وادار به تفکر در مورد چگونگی مدیریت نوسانات، پیچیدگی و ابهام در حال افزایش جهان، به ویژه در سطوح بالای سازمان و در هیئت مدیره میکند. از این رو نیازمندی به مدیریت ریسک در صنایع پیچیده همچون صنعت برق و در بخش های مختلف آن شناخته شده است. علی رغم شناخت این نیاز، هنوز تا پیاده سازی مناسب آن فاصله زیادی باقیست. مطالعه حاضر تلاشی برای تدوین و تبیین این نیازها و ایجاد بستری برای انجام مطالعات بعدی و پیاده سازی نتایج در بخش های مختلف صنعت برق می باشد. به طور کلی مدیریت ریسک حداقل شامل سه بخش ارزیابی کمی ریسک، تعیین اقداماتی برای کاهش ریسک و توجیه سطح قابل قبول ریسک می شود .ارزیابی ریسک به میزان تصور افراد برای تعیین و ارزیابی شاخص های ریسک چندگانه و ترکیب آنها با سناریوهایی است که ممکن است خارج از تجربه طبیعی باشد وابسته است. در صنعت برق، با توجه به پیچیدگی، اهمیت و گستردگی و عدم قطعیتی که در بسیاری از حوزه ها وجود دارد، بررسی سیستماتیک و مدیریت صحیح ریسک بسیار ضروری و حیاتی است و هدف اصلی مدیریت ریسک نیز کنترل پیامدهای نامطلوب ناشی از تحمل ریسک و همچنین اطمینان یافتن از دستیابی به فواید پذیرش ریسک است.

Keywords:

گروه پژوهشی اقتصاد برق و انرژی

Report COI Code

This Report COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1172385/

پیش گفتار Report

نوشتار حاضر گزارش پروژه "نقشه راه مطالعات و کاربردهای مدیریت ریسک در صنعت برق ایران"، می باشد. با توجه به اهمیت روزافزون موضوع ریسک و نیاز به مدیریت مناسب و صحیح آن در صنعت برق، پروژه حاضر با هدف تبیین موضوع و ایجاد بستری برای مطالعات کاربردی مرتبط در گروه اقتصاد و انرژی پژوهشگاه نیرو تعریف گردید.پژوهش پیش رو، جنبه مطالعاتی داشته و مطالعه ای تحلیلی محسوب می گردد و در آن تلاش می شود انواع دسته بندی ریسک در صنعت برق ارائه شود و جامع ترین درخت ریسک حاصل گردد و بر اساس آن پروژه های مورد نیاز در این راستا، تعریف و دسته بندی گردند. ریسک موضوعی چند وجهی و چند حوزه ای بوده و از طرف دیگر صنعت برق نیز دارای حوزه های متعدد و گستردهای می باشد که بسیاری از آنها شامل عدم قطعیت و ریسک می باشند. پروژه حاضر مطالعه ای برای شناسایی، دسته بندی و تعریف مطالعات بعدی می باشد که لازم است در حوزه ریسک در صنعت برق ایران انجام گیرد.در این راستا ابتدا ابعاد موضوع و محدوده مطالعه تعریف می گردد. پس از آن ضرورت و اهمیت مدیریت ریسک در صنعت برق تبیین می شود. این بخش، با مطالعه مرور ادبیات داخلی و خارجی شامل کتب، مراجع، مقالات مجلات، ژورنال ها و کنفرانس ها، مطالعات تطبیقی، موسسات تحقیقاتی بین المللی و همچنین اسناد بالادستی مرتبط انجام می پذیرد. در ادامه، با توجه به شناخت حاصل از عوامل موجود در ریسک صنعت برق، حوزه های اصلی ریسک در صنعت برق تعیین خواهد شد. این حوزه ها به عنوان مقدمه ای برای انجام مرحله بعدی پروژه که جمع آوری نظرات خبرگان صنعت برق و صاحب نظران مربوطه می باشد استفاده خواهد شد. در مرحله آخر با تجمیع مطالعات و اطلاعات جمع آوری شده حوزه های اصلی،مطالعاتی و کاربردی و ارکان اصلی، شناسایی و تبیین خواهند شد و در راستای آن پروژه های مورد نیاز صنعت برق ایران به منظور حمایت از استقرار مدیریت ریسک، تبیین می گردد.

 

فهرست مطالب Report

(برای نمایش کلیک نمایید)

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support