ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر مقاومت بتن، آرایش و نسبت میلگرد بر رفتار خمشی و ترکخوردگی تیرهای بتنآرمه مسلح شده با میلگردهای GFRP

Year: 1399
COI: JR_JSEC-7-1_006
Language: PersianView: 87
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیرمحمد محتاج خراسانی - گروه عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه فردوسی مشهد، مشهد، ایران
محمدرضا اصفهانی - دانشگاه فردوسی مشهد

Abstract:

میلگردهای پلیمری مسلح الیافی (FRP) یک جایگزین مطمئن برای میلگردهای فولادی جهت مسلح کردن اعضای بتنی در محیط مرطوب است. دوام این میلگردها در برابر خوردگی، به خصوص در شرایط سخت آب و هوایی بسیار زیاد است. به دلیل مدول الاستیسیته کم این میلگردها در مقایسه با میلگردهای فولادی، خیز و عرض ترک‎ها در تیرهای مسلح شده با این میلگردها بیشتر می‎باشند. بنابراین، طراحی اعضای بتنی مسلح شده با این میلگردها در حالت بهرهبرداری کنترل کننده است. در این پژوهش، رفتار خمشی و ترکخوردگی تیرهای بتنی مسلح شده با میلگردهای GFRP مورد بررسی قرار میگیرد. به این منظور، ۱۲ نمونه تیر آزمایشگاهی به ابعاد مقطع ۲۵۰×۲۵۰ میلیمتر و طول ۲۲۰۰ میلیمتر ساخته شدند و به صورت دو سر ساده و تحت خمش چهار نقطهای مورد آزمایش قرار گرفتند. ۸ نمونه از تیرها با نسبت آرماتور کم ساخته شدند که ۴ نمونه از آنها از بتن با مقاومت بالا و ۴ نمونهی دیگر از بتن با مقاومت معمولی ساخته شدند. ۴ نمونهی دیگر از تیرها با نسبت آرماتور زیاد و ساخته شده از بتن با مقاومت معمولی میباشند. پارامترهای مورد بررسی در این تحقیق، شامل مقاومت بتن، آرایش و نسبت میلگردهای کششی میباشند. نتایج پژوهش انجام شده نشان داد که تغییر در مقاومت بتن و همچنین تغییر در آرایش و نسبت میلگردهای کششی، باعث تغییر در رفتار خمشی تیرها میشود و بر ترکخوردگی نیز موثرند. به علاوه، نتایج آزمایشگاهی این پژوهش با آییننامه طراحی ACI۴۴۰.۱R مقایسه شده است.

Keywords:

تیر بتنآرمه رفتار خمشی ترکخوردگی میلگردهای مسلح کننده GFRP مقاومت بتن آرایش میلگردها نسبت میلگردهای کششی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JSEC-7-1_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1178351/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محتاج خراسانی، امیرمحمد و اصفهانی، محمدرضا،1399،اثر مقاومت بتن، آرایش و نسبت میلگرد بر رفتار خمشی و ترکخوردگی تیرهای بتنآرمه مسلح شده با میلگردهای GFRP،https://civilica.com/doc/1178351

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 31,676
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support