ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آثار قرآنی عفو در ارتباطات انسان بر مبنای سیره علوی (ع)

Year: 1399
COI: RSHIW06_039
Language: PersianView: 107
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رقیه دانشی مقدم - طلبه سطح ۳ (کارشناسی ارشد) گرایش: تفسیر و علوم قرآنی موسسه آموزش عالی حوزوی نرجس (سلام الله علیها) زاهدان
فاطمه رخشانی - طلبه سطح ۳ (کارشناسی ارشد) گرایش: تفسیر و علوم قرآنی موسسه آموزش عالی حوزوی نرجس (سلام الله علیها) زاهدان
غلامرضا رضوی دوست - عضو هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان، استاد حوزه و دانشگاه

Abstract:

یکی از مهمترین ارزش های فطری بشر و دستورات اخلاقی، عفو و گذشت می باشد. این امر در آموزه های اسلامی ازچنان جایگاه والا و ویژه ای برخوردار است که عفو و بخشش الهی به بخشش بندگان مشروط شده و از طرفی انسان دردنيای حال حاضر با گرفتاری ها و دشواری های مواجه است که عفو و گذشت میتواند یکی از بهترین راهها برای بيرون رفتناز آنها و دستيابی به آرامش باشد، از آنجایی که این صفت اخلاقی بسيار مورد سفارش قرار گرفته آثار فراوانی را در ارتباطاتانسان دارد لذا لازم و ضروری است تا با بيان آثار قرآنی آن در ارتباطات انسانی برای فرد بخشنده ایجاد انگيزه نمود و اینفضيلت را نهادینه کرد. با توجه به اینکه بخشش یکی از فضایل اخلاقی است و کسب آن نياز به تمرین و انگيزه دارد،داشتن یک الگوی مناسب و تمام اعيار میتواند در این راه کمک شایانی به افراد نماید به همين منظور در این مقاله آثارقرآنی عفو در سيره حضرت علی عليه السلام مورد بررسی قرار گرفته تا یک الگو عينی و کاملاً مطابق با آیات و روایات دراختيار افراد قرار داده شود.در این تحقيق با روش نقلی – وحيانی و پردازش توصيفی– تحليلی اطلاعات، به صورت فيش برداری، مهمترین آثارقرآنی عفو بر اساس سيره علوی عليه السلام بررسی شده است.از جمله مهمترین آثار قرآنی این عمل بر مبنای سيره این امام همام در ارتباط انسان با خدا کسب مغفرت الهی، درارتباط با خود، دستيابی به سلامتی و در ارتباط با دیگران برقراری صلح و دوستی در جامعه می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RSHIW06_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1179172/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دانشی مقدم، رقیه و رخشانی، فاطمه و رضوی دوست، غلامرضا،1399،آثار قرآنی عفو در ارتباطات انسان بر مبنای سیره علوی (ع)،international conference on religious studies and humanities in the Islamic world،Tehran،https://civilica.com/doc/1179172

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support