Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی(TOD)جهت تسهیل و توزیع بهینه خدمات شهری بامحوریت عابرین پیاده

هفتمین همایش علمی پژوهشی توسعه و ترویج علوم معماری و شهرسازی ایران
Year: 1399
COI: UMCONF07_102
Language: PersianView: 209
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پگاه جعفری حقیقت پور - دکتری تخصصی عمران - راه و ترابری ، استادیار دانشگاه ، گروه فنی
علیرضا توانا - کارشناسی مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مهندسی

Abstract:

رویکرد توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی به عنوان یکی از کامل ترین نظريه ها در ساختار مدیریت حمل و نقل است که بر ارتباط متقابل حمل و نقل عمومی و توسعه شهری تأکید دارد. توسعه شهری بر مبنای حمل ونقل عمومی بعنوان راهکاری موثردر توسعه کلانشهرها شناخته می شود، در این الگوی توسعه بر کاهش سفر براساس طراحی کاربری های مختلط و تامین کننده نیاز شهروندان، تمرکز کاربری های در حاشیه ایستگاه های حمل ونقل عمومی، تسهیل استفاده شهروندان از پیاده روی و دوچرخه سواری برای تردد بین مراکز خدمات و سیستم حمل ونقل عمومی و کاهش استفاده از خودرو استوار است. به طور کلی مساله ترافیک و معضل آلودگی در کلانشهرها بسیار مسئله عمیقی است که بتوان با اتوبوس و مترو به مصاف آن رفت خودرو، از درب مبداتا درب مقصد، همراه مسافر است ولی حمل و نقل عمومی تنها در ایستگاه های خود پذیرای مسافران شهری است. قدمت متروی بسیاری از شهرهای توسعه یافته جهان به یک قرن میرسد، ولی معضل ترافیک این شهرها، تا دو سه دهه ی اخیر، حل نشده باقی مانده است. به طوری که حمل و نقل عمومی به تنهایی نتوانسته بر خودرو محوری چیره شود و عمدتا وسیله ای جهت سفر اقشار کم درآمد شهری شده است. اما تلفیق کاربری زمین با حمل نقل عمومی ، راهکار جدیدی را ارائه کرده و آن فعال شدن رویکرد های مبتنی بر پیاده روی و دوچرخه سواری در شهرها است. محل ایستگاه حمل و نقل عمومی را نمیتوان به شهروند مسافر نزدیک کرد، اما می توان شهروند مسافر را به ایستگاه نزدیک کرد و شهر را با استانداردهای جدید در حوزه تراکم و معابر، حول ایستگاه های حمل و نقل عمومی باز آفرینی کرد و این میتواند تعریف زیبایی از یک رویکرد جدید به نام TOD باشد. توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی و اصلاحات آن، خیابان های شهر را از خودرو پس گرفته و به عابرین پیاده و دوچرخه سوارها تحویل میدهد و به عبارت ساده شهر را انسان محور میکند. اگر برای کلانشهر تهران 300 زون TOD درنظر بگیریم، هزينه كل شيفت و پیاده روی و دوچرخه سواری تهران، 4500 میلیارد تومان خواهد بود. برای اصلاح 1500 کیلومتر معبر جمع کننده، 1100 کیلومتر معبر شریانی، حدود 4000 کیلومتر مسیر امن دوچرخه و حدود 5000 کیلومتر پیاده رو پیاده پسند وجود دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UMCONF07_102. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1180443/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جعفری حقیقت پور، پگاه و توانا، علیرضا،1399،توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی(TOD)جهت تسهیل و توزیع بهینه خدمات شهری بامحوریت عابرین پیاده،The 7th Scientific & Research Conference on the Development and Promotion of Architecture & Urbanism in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1180443

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support