Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

زراعت مولکولی :تولید واکسن و داروهای نوترکیب در سیستم های گیاهی

Year: 1388
COI: RCFBIO01_024
Language: PersianView: 3,446
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

پرویز حیدری - گروه زراعت واصلاح نباتات دانشکده کشاورزی- دانشگاه ایلام
هادی خارستانی
علی اشرف مهرابی

Abstract:

به واسطه تکنیک های مهندسی ژنتیک ترکیبات با ارزش تجاری که قبلا فقط از منابع گیاهی وحشی و یا منابع حیوانی و میکروبی تامین می شدند امروزه در گیاهان زراعی تولید می شوند . تولید زیست داروها و پروتئین های مهم کاربردی از طریق گیاهان را اصطلاحا زراعت مولکولیMolecular Farming گویند. گیاهان تراریخت می توانند به عنوان بیورآکتورهای زنده برای تولید ارزان مواد شیمیایی و دارویی عمل کنند با استفاده از زراعت مولکولی می توان کربوهیدراتها، اسیدهای چرب ، واکسن ها و پلاستیک های قابل تجزیه زیستی را در سیستم های گیاهی تولید کرد. آنتی بادی ها بزرگتربن گروه مولکولی پروئینی را تشکیل می دهند و امروزه حدود 30 % از داروهای زیستی نوترکیب منشاء آنتی بادی دارند . اخیرا دانشمندان در یک پروژه بزرگ داروسازی گیاه محور، موفق شده اند با ایجاد تغییر و اصلاحات ژنتیکی گیاه توتون زراعی، به تولید پادتن هایی دست یابند که می تواند راه ورود ویروس ایدز به سلول های هدف را مسدود کند و در نتیجه شانس آلودگی کاهش می یابد. .همچنین پیشرفت های قابل ملاحظه ای در تولید واکسن های خوراکی در گیاهان زراعی یا میوه جات ایجاد گردید. تولید واکسن هپاتیتBدر ذرت و موز و تولید واکسنCholera در سیب زمینی، از نمونه های داروهای زیستی بدس ت آمده است . تولید پادتن ها و واکسن های به شیوه زراعت مولکولی در گیاهان، راهحل جایگزینی به شمار می رود که از نظر هزینه، بسیار کمتر و سالم تر هستند و همچنین نگهداری و حمل و نقل آنها نیز آسانتر و در عین حال در مقیاسی به مراتب بزرگتر، قابلیت اجرا دارد . در حال حاضر بیش از 100 نوع فرآورده دارویی و واکسن حاصل ازروشهای زیست فناوری در دنیا مصرف می گردد . لذا توسعه و بهینه سازی کشاورزی، راهی جز به کارگیری فناوری های نو از جمله فناوری زراعت مولکولی ندارد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RCFBIO01_024. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/118854/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حیدری، پرویز و خارستانی، هادی و اشرف مهرابی، علی،1388،زراعت مولکولی :تولید واکسن و داروهای نوترکیب در سیستم های گیاهی،Regional Conference on Food and Biotechnology،Kermanshah،https://civilica.com/doc/118854

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • حمید رضا قاسمپور، کهریزی.د. نجات مهدیه.1386. مباحثی نوین در بیوتکنولوژی.انتشا ...
  • Larrick J.W., Ya L., Naftzger C.. Taiswal S. and Ycof ...
  • Ortiz.R., 1998. Critical role of plant biotechnology for the genetic ...
  • Richard M T., Eva Stoger, Stefan Schillberg, Paul Christou3 and ...
  • Rice1. J., W. M. Ainley1 and P. Shewen.2005 Plant-made vaccines: ...
  • Schuyler S. K.2001. targeting and expression of antigenic proteins in ...
  • Schuyler S. K., Opportunities and Challenges for Plant-Based Vaccines. 72 ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,721
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support