ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه چارچوب ادراک قیمتی در مصرفکنندگان مختلف اقوام ایرانی

Year: 1399
COI: JR_JCBS-7-2_006
Language: 0View: 42
This Paper With 30 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 30 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هیرو عیسوی - گروه مدیریت بازرکانی/ دانشکده مدیریت/ دانشگاه تهران/ تهران/ایران
محسن نظری - دانشیار گروه مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران، ایران

Abstract:

مشتریان بر مبنای ادراک خود از قیمت، ویژگیهای محصول و سایر عناصر آمیخته بازاریابی تصمیم میگیرند. بنابراین آنچه برای تصمیمگیران بازاریابی در سازمانها اهمیت دارد، ادراک مشتریان از عناصر آمیخته بازاریابی از جمله قیمتهای پیشنهادی است و نه واقعیت آنها. پژوهش حاضر در صدد تبیین فرایند ادراک قیمت و بررسی متغیرهای اثرگذار بر ادراک قیمت در میان اقوام ایرانی و مقایسهی آن با پیشینه تحقیق می-باشد. پژوهش حاضر از نظر هدف در گروه تحقیقات توسعهای قرار میگیرد. از نظر ماهیت دادهها و سبک تحلیل در گروه تحقیقات کیفی و با مصاحبههای عمیق با مشارکتکنندگان دادهها جمعآوری میشود. از منظر روش انجام پژوهش، تحلیلی – توصیفی است و دادههای پژوهش با روش تحلیل محتوی، تحلیل میشوند. محیط پژوهش ۳ قوم کرد، فارس و ترک میباشد. نتایج بدست آمده حاکی از آن است که ادراک قیمتی مصرفکنندگان این اقوام متفاوت است و عامل این تفاوت تاثیر فرهنگ بر ادراک قیمتی آنها میباشد. از این پژوهش ۸۰ کد، ۱۴ مفهوم و ۶ مقوله استخراج شده است. از ۸۰ کد استخراج شده از مصاحبهها قوم کرد در ایجاد ۵۳ کد، قوم فارس در ایجاد ۶۴ کد و قوم ترک در ایجاد ۶۷ کد مشارکت داشتهاند.

Keywords:

ادراک قیمت, قوم های ایرانی, تناسب قیمت با کیفیت, آگاهی از ارزش, فرهنگ

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JCBS-7-2_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1190171/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عیسوی, هیرو and نظری, محسن,1399,ارائه چارچوب ادراک قیمتی در مصرفکنندگان مختلف اقوام ایرانی,https://civilica.com/doc/1190171

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,668
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support