ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلسازی مسئلهی چندهدفهی مکانیابی ـ تخصیص تسهیلات سلسله مراتبی با در نظر گرفتن ساختار صف و حل آن با استفاده از الگوریتمهای فراابتکاری

Year: 1398
COI: JR_SJIE-35-2_004
Language: PersianView: 89
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی ادیب نیا - گروه مهندسی صنایع، دانشکدهی فنی، دانشگاه خوارزمی
سیدحمیدرضا پسندیده - استاد دانشگاه خوارزمی

Abstract:

بیشتر مسائل مکانیابی که مطرح شدهاند، با در نظر گرفتن این پیشفرض بودهاند که فقط یک نوع تسهیل قرار است مکانیابی شود؛ در صورتی که در بیشتر مواقع مدیران قصد مکانیابی تسهیلات مختلفی را دارند که به یک یا چند طریق با هم مرتبطاند. در این مقاله از نظریهی صف از نوع $M/M/۱/K$ برای خدمتدهندگان بهره گرفته میشود. از جمله فرضیات در نظر گرفته شده در مدل این مقاله، وجود محدودیت ظرفیت در مراکز خدمتدهی است. مدل پیشنهادی از دسته مسائل برنامهریزی غیرخطی عدد صحیح است؛ حل این مدل با استفاده از الگوریتم فراابتکاری چندهدفه ژنتیک مرتبسازی نامغلوب و الگوریتم بهینهسازی چندهدفهی ازدحام ذرات صورت گرفته و پارامترهای الگوریتمها به کمک روش طراحی آزمایشهای تاگوچی تنظیم شده است. در انتهای مقاله برای مقایسهی عملکرد دو الگوریتم فراابتکاری از شاخصهای مقایسهیی استفاده خواهد شد و با استفاده از آزمون فرض آماری نتایج با یکدیگر مقایسه شدهاند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SJIE-35-2_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1192418/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ادیب نیا، مهدی و پسندیده، سیدحمیدرضا،1398،مدلسازی مسئلهی چندهدفهی مکانیابی ـ تخصیص تسهیلات سلسله مراتبی با در نظر گرفتن ساختار صف و حل آن با استفاده از الگوریتمهای فراابتکاری،https://civilica.com/doc/1192418

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,457
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support