ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی امکان سنجی و استقرار روش سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت ABC در شرکت گاز استان ایلام

Year: 1399
COI: CONFME06_061
Language: PersianView: 211
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نیر کاظم دخت - دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام

Abstract:

رویکرد بهایابی بر مبنای فعالیت باعث می شود که شرکت ها بتوانند سامانه های مدیریت هزینه خود را اصلاح نمایند نه این که آن را ترک کنند. مدیران نیز اطلاعات هزینه ای و سودآوری دقیق دریافت می کنند و در نتیجه می توانند اولویت های مربوط به بهبود فرآیندها، منطقی ساختن ترکیب و تنوع محصول، قیمت گذاری سفارشات مشتری و مدیریت روابط مشتریان را به شکلی که برای هر دو طرف سودمند باشد، تعیین نماید. در مقاله حاضر تلاش شده به بررسی و امکان سنجی استقرار روش هزینه یابی بر مبنای فعالیت در شرکت گاز ایلام پرداخته شود. این مقاله ترکیبی از روش های کتابخانه ای و میدانی می باشد. برای ارزیابی فرضیه ها از پرسشنامه ای با مقیاس لیکرت استفاده شده و این پرسش نامه در اختیار مدیران شرکت گاز ایلام قرار گرفته است. نتایج بدست آمده ابتدا با استفاده از آمار توصیفی تحلیل شده و سپس با استفاده از آزمون T-Test تک نمونه ای در سطح اطمینان ۹۵ % بررسی شده است. نتایج حاکی از آن است که امکان سنجی استقرار روش هزینه یابی بر مبنای فعالیت در شرکت گاز ایلام وجود دارد. در نهایت نسبت به ارائه محدودیت های مقاله و پیشنهادات اقدام گردید.

Keywords:

هزینه یابی بر مبنای فعالیت , مرکز هزینه , شرکت گاز ایلام

Paper COI Code

This Paper COI Code is CONFME06_061. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1192812/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاظم دخت، نیر،1399،بررسی امکان سنجی و استقرار روش سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت ABC در شرکت گاز استان ایلام،6th International Conference on Management, Accounting and Economic Development،https://civilica.com/doc/1192812

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,802
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support