ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عددی تاثیر پاشش آمونیاک بر عملکرد موتور EF۷ با سوخت CNG

Year: 1399
COI: NCICE03_019
Language: PersianView: 93
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی قدسی - دانشجوی کارشناسی دانشکده مهندسی مکانیک و مکاترونیک دانشگاه صنعتی شاهرود
فرهاد سالک - استاد مدعو دپارتمان مهندسی مکانیک دانشکده منتظری دانشگاه فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی
سید وحید حسینی - عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک و مکاترونیک دانشگاه صنعتی شاهرود
میثم بابائی - عضو هیات علمی دانشکده علوم، مهندسی و محیط زیست دانشگاه سالفورد انگلستان

Abstract:

سوخت گاز طبیعی، به عنوان یک سوخت پاک شناخته می شود که استفاده از آن در خودروها به عنوان سوخت پایه، باعث کاهش آلایندگی و گازهای گلخانه ای خواهد شد. از طرفی دیگر، آمونیاک نیز به عنوان یک سوخت حامل هیدروژن تلقی شده که ترکیب آن با گاز طبیعی در احتراق، باعث افزایش راندمان احتراق خواهد شد. در این مقاله، بررسی عددی تاثیر پاشش آمونیاک بر میزان تولیدی آلاینده ها و عملکرد موتور EF۷ با سوخت پایه CNG انجام گرفته است. در ابتدا موتور EF۷ گازسوز در نرم افزار AVL BOOST مدلسازی شده و به منظور استحصال پارامتر های اصلی موتور در سرعت ۶۰۰۰ دور بر دقیقه و به صورت تمام بار، حل شده و سپس با داده های آزمایشگاهی صحه گذاری شده است. پس از آن آمونیاک با درصد های پاشش ۵ درصد و ۱۰ درصد در موتور با سوخت پایه CNG به صورت مجزا برای هر سیلندر توسط چهار انژکتور نصب شده بر روی منیفولد هوای موتور، تزریق شده و نتایج آن مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس نتایج بدست آمده، با افزودن آمونیاک مقدار توان و فشار موثر متوسط تولیدی توسط موتور تغییرات محسوسی نداشته است. اما پاشش آمونیاک باعث افزایش دمای احتراق در داخل سیلندر ها شده که در نتیجه آن CO و HC به ترتیب تا حداکثر ۲۷ درصد و ۷.۵ درصد،کاهش یافته است. از طرفی دیگر، افزایش دمای سیلندر موجب افزایش NOx گردیده به طوری که برای ۵ درصد پاشش آمونیاک ۴۳.۴ درصد و برای ۱۰ درصد پاشش آمونیاک ۱۱۸.۷ درصد افزایش اکسید های نیتروژن ثبت گردیده است

Keywords:

سوخت های زیستی، گاز طبیعی، کربن مونواکسید، اکسید نیتروژن، آمونیاک

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCICE03_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1193649/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قدسی، علی و سالک، فرهاد و حسینی، سید وحید و بابائی، میثم،1399،بررسی عددی تاثیر پاشش آمونیاک بر عملکرد موتور EF۷ با سوخت CNG،3rd National Conference on Internal Combustion Engines،،،https://civilica.com/doc/1193649

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,663
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support