ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه نرخ فرسایش خاک ماسه لایدار تثبیت شده با سیمان و نانورس

Year: 1399
COI: JR_SJCE-36-4_014
Language: PersianView: 34
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شقایق سادات بابایی - بخش مهندسی آب،دانشگاه شیراز
سیدمحمدعلی زمردیان - بخش مهندسی اب، دانشگاه شیراز
جهانشیر محمدزاده هابیلی - بخش مهندسی آب،دانشگاه شیراز

Abstract:

فرسایش داخلی به عنوان یکی از مهمترین مشکلات حائز اهمیت در سدهای خاکی شناخته میشود. به طوری که شکست اکثر سدهای خاکی در جهان ناشی از آن است. یکی از روشهای کاهش این پدیده استفاده از مواد افزودنی است که به لحاظ اقتصادی و زیستمحیطی مناسب باشند. در این پژوهش از سیمان و نانورس به عنوان مواد افزودنی در خاک ماسه لایدار استفاده شد و برای بررسی این پدیده، آزمایش فرسایش حفرهیی مبنای کار قرار گرفت. نمونههای حاوی مقادیر ۰٫۲۵، ۰٫۵، ۱، ۲ و ۳ درصد سیمان و ۰٫۵، ۱ و ۱٫۵ درصد نانورس در بازه زمانی ۱، ۷، ۱۴ و ۲۸ روزه مورد آزمایش قرار گرفتند. براساس نتایج، پس از گذشت ۲۸ روز شاخص نرخ فرسایش در ۱٫۵\٪ نانورس و ۱\٪ سیمان نسبت به خاک شاهد بیش از سه برابر افزایش داشته که بر اساس جدول گروهبندی خاکها بر مبنای شاخص نرخ فرسایش، این امر سبب تغییر گروه خاک از نسبتا سریع به خیلی آرام میشود و کاهش فرسایشپذیری را به دنبال دارد. از طرفی در تمامی درصدها و بازههای زمانی نیز تنش برشی بحرانی نمونه خاک همراه با سیمان از نانورس بیشتر بوده است.

Keywords:

آزمایش فرسایش حفرهیی, نانورس, سیمان, فرسایش داخلی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SJCE-36-4_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1194083/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بابایی، شقایق سادات و زمردیان، سیدمحمدعلی و محمدزاده هابیلی، جهانشیر،1399،مقایسه نرخ فرسایش خاک ماسه لایدار تثبیت شده با سیمان و نانورس،،،،،https://civilica.com/doc/1194083

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 18,122
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support