ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پایش اینتگرون کلاس ۱ در سویه‏ های اشریشیاکلی اسهال ‏زا جدا شده از کودکان شهر یاسوج

Year: 1394
COI: JR_BJM-4-14_013
Language: PersianView: 56
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد کارگر - دانشیار میکروبیولوژی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد جهرم، جهرم، ایران
زهرا محمدعلی پور - کارشناس ارشد میکروبیولوژی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد جهرم، جهرم، ایران
عباس دوستی - دانشیار ژنتیک مولکولی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد شهرکرد، ایران
شاهرخ لرزاده - کارشناس ارشد بیوتکنولوژی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد شهرکرد، ایران
فتانه معین جهرمی - کارشناس ارشد میکروبیولوژی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد جهرم، جهرم، ایران

Abstract:

مقدمه: اینتگرون‏ها عناصر ژنتیکی متحرکی هستند که توانایی کسب و درج کاست‏های ژنی مقاومت آنتی‏بیوتیکی را دارند و نقش مهمی در گسترش مقاومت دارویی ایفا می‏کنند. هدف از این پژوهش، ارزیابی نقش اینتگرون کلاس ۱ در مقاومت دارویی جدایه‏های اشریشیاکلی اسهال‏زا در کودکان زیر ۵ سال است‏‏. ‏‏‏ مواد و روش‏‏ ها: ۱۶۴ جدایه‏ی اشریشیاکلی اسهال‏زا در کودکان زیر ۵ سال از نظر حضور ژنintI۱ و کاست ژنی درج شده در اینتگرون کلاس یک ارزیابی شد. همچنین، مقاومت آنتی‏بیوتیکی با استفاده از استاندارد CLSI بررسی شد. ‏‏‏ نتایج: میزان شیوع ژن intI۱ و کاست ژنی در جدایه‏های اشریشیاکلی به ترتیب ۷۳/۷۰‏ و ۶۳/۶۴‏ درصد بود. اندازه کاست‏های ژنی در این نمونه‏ها از ۷۵۰ تا ۲۰۰۰ جفت باز متغییر بود. همچنین، بین حضور اینتگرون کلاس ۱ و کاست ژنی آن و مقاومت نسبت به استرپتومایسین، جنتامایسین، کانامایسین، آمیکاسین، کلرامفنیکل، تتراسایکلین، نالیدیکسیک‏اسید و کوتریموکسازول ارتباط معناداری به دست آمد. ‏‏‏ بحث و نتیجه ‏گیری: نتایج این پژوهش نشان داد که اینتگرون کلاس ۱ و کاست‏های ژنی درج شده در آن، در بین اشریشیاکلی‏های اسهال‏زا در منطقه مورد پژوهش شیوع در خور توجهی دارد. با توجه به امکان شیوع گسترده سویه‏های مقاوم به دارو، ضرورت پایش مولکولی جدایه‏های ‏اشریشیا‏کلی در سایر مناطق کشور وجود دارد. ‏‏‏

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_BJM-4-14_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1194176/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کارگر، محمد و محمدعلی پور، زهرا و دوستی، عباس و لرزاده، شاهرخ و معین جهرمی، فتانه،1394،پایش اینتگرون کلاس ۱ در سویه‏ های اشریشیاکلی اسهال ‏زا جدا شده از کودکان شهر یاسوج،https://civilica.com/doc/1194176

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • (1) Kargar M., Homayoon M. Outbreaks of infection sources and ...
 • (5) Levesque C., Piche L., Larose C., Roy P. PCR ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 1,090
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support