ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کوروش ومذارا، صلح و فرهنگ آشتی

Year: 1399
COI: HAPCONF01_005
Language: PersianView: 225
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرشته فتحی - کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی

Abstract:

کوروش هخامنشی، سرداری عدالت گستر بود که در امپراتوریش صلح، دوستی، امنیت و آزادی حکمروایی می کرد. در عصری که پادشاهان با غارتگری، کشتن مردم و سوزاندن شهرها به قدرت دست می یافتند، کوروش با برقراری آرامش، ایجاد نظم و امنیت و مدارا با ملل مختلف باعث شد مردم با رغبت به او بپبوندند. محبوبیت و اقتدار وی برآمده از سلوک انسانی، روحیه گذشت، آزاداندیشی و خردمندی اوست. کوروش به جای ستیز و ویرانگری، صلح و دوستی را برتری داد. کارگزارانی امین و متعهد به کار گرفت. به مردم آزادی دینی و اجتماعی داد. از آنجا که پایبند آموزه های دینی بود، در راستای ارزش های الهی رفتار می کرد و از هرگونه ستم و جفاگری خودداری نمود. بیراه نیست که منشور وی اساس حقوق بشر قرار گرفته است. معتبرترین نویسندگان تاریخ، کوروش را به نیکی ستوده اند و از او به عنوان شخصیتی بی همتا یاد کرده اند. این مقاله با استناد به منابع ایرانی و غیر ایرانی به بررسی شیوه رفتار و کشورداری و راز جهانی شدن کوروش می پردازد که با صلح و دوستی- طرحی نو- بنا نهاد و همه ملل با رغبت به او پیوستند.

Keywords:

کوروش، صلح و دوستی، کشورداری، دین

Paper COI Code

This Paper COI Code is HAPCONF01_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1195821/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فتحی، فرشته،1399،کوروش ومذارا، صلح و فرهنگ آشتی،First International Conference on History, Archeology and Philosophy،Tehran،https://civilica.com/doc/1195821

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support