ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و تحلیل مفهوم عدالت از دیدگاه داریوش بزرگ

Year: 1399
COI: HAPCONF01_007
Language: PersianView: 128
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کریم گلشنی راد - استاد گروه تاریخ و باستان شناسی دانشگاه لرستان

Abstract:

داریوش بزرگ در سال ۵۲۲ ق.م بعد از سرکوب شورش گئومات مغ به سلطنت رسید و توانست حکومت هخامنشی را از جنله های مختلف به اوج عظمت برساند. اکثر پژوهشگران و محققین معتقدند که داریوش بر اساس مصلحت شخصی، در امر دادرسی به افراد می نگریسته است. کسانی را که نسبت به او وفادار بودند همیشه مورد محبت و گذشت قرار می داد ولی اگر شخصی وفاداری کمتری داشت نمی توانست توقع هیچگونه گذشتی ازسیستم دادگستری هخامنشی، بخصوص از داریوش داشته باشد. روش پژوهش در این تحقیق به صورت توصیفی و تحلیلی استفاده از منابع معتبر تاریخی می باشد. سوال پژوهش این است که آیا داریوش بزرگ شاهی مصلحت اندیش بود و هنگام دادرسی و بررسی جرم مجرمین، وفاداری یا عدم وفاداری آنها به شخص شاه را فقط در نظر می گرفت؟ با بررسی منابع یونانی و کتیبه های به جا مانده از دوره هخامنشی به ابن نتیجه می رسیم که داریوش پادشاهی عادل بود و هنگام دادرسی مجرمین، منافع شخصی را در نظر نمی گرفت. در عصر باستان داریوش به عنوام پادشاه قانون گذار و عادل معروف می باشد، کسی که تلاش می نمود مساوات را در میان اقشار مختلف جانعه ایجاد نماید.

Keywords:

داریوش، عدالت، دادرسی، مصلحت اندیشی

Paper COI Code

This Paper COI Code is HAPCONF01_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1195823/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گلشنی راد، کریم،1399،بررسی و تحلیل مفهوم عدالت از دیدگاه داریوش بزرگ،First International Conference on History, Archeology and Philosophy،Tehran،https://civilica.com/doc/1195823

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,677
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support