Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مدلی برای سنجش ایمنی در ادارات

Year: 1399
COI: HSEBCNF03_003
Language: PersianView: 208
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الناز عابدینی - دانشجوی پزشکی

Abstract:

با توجه به اهمیت برخورداری از ایمنی مناسب در افزایش ارتقا وضعیت ایمنی ادارات و جوامع امری انکارناپذیر است. وجود ایمنی مناسب در ادارات و ارگان ها باعث نهادینه شدن نوع خاصی از رفتارها، ارزش ها، باورها و تفکرات در ارزش های بنیادین ادارات و ارگان ها ، رفتارهای کارکنان و مدیریت شده و از این طریق ادارات را به سوی آرمان بهبود مستمر ایمنی سوق می دهد. از این رو توسعه ایمنی و فرهنگ سازی آن یکی از اولویت های مدیریت ایمنی در سازمان ها به شمار می رود . یکی از مهمترین اصول توسعه فرهنگی، ارزیابی فرهنگ ایمنی به منظور شناسایی نقاط ضعف و قوت سازمان و فرصت ها و تهدیدهای موجود است تا بر اساس آن راهکارهای بهبود فرهنگ ایمنی شناسایی شده و جهت ارتقا آن اقدام شود. در این مقاله ی مروری ابتدا با بهره گیری از منابع مختلف و نظرسنجی از متخصصان HSE برخی از نشانه ها/ شاخص های فرهنگ ایمنی مناسب استخراج گردید؛ آنگاه ۱۶ شاخص که فراوانی بیشتری داشتند به عنوان مهمترین شاخص ها انتخاب شدند. پس از آن بر اساس نظرات متخصصان میزان اهمیت هریک از شاخص های تدوین شده به صورت ضرایب عددیتعیین گردید تا مبنایی برای ارزیابی باشد. بر اساس متدولوژی این پژوهش هر سازمان باید وضعیت خود را در هر یک از حوزه ها/شاخص های تدوین شده با استفاده از چک لیست های امتیازی تعیین نماید و پس از اعمال ضرایب ارائه شده، به تعیین سطح فرهنگ ایمنی بپردازد. با نرمال کردن ضرایب اهمیت و امتیازدهی چک لیست ها، امتیاز نهایی فرهنگ ایمنی محاسبه شده و بر اساس آن وضعیت فرهنگ ایمنی در ۶ سطح با درجه بندی کیفی، نشانگر حرفی و نشانگر رنگی مشخص می شود . این مدل را می توان برای مقایسه وضعیت فرهنگ HSE در سازمان های مختلف و یا وضعیت یک سازمان در مقاطع مختلف زمانی به کار برد . این مدل را می توان به عنوان ابزاری برای ارزیابی عملکرد ایمنی سازمان ها نیز استفاده نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HSEBCNF03_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1195831/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عابدینی، الناز،1399،بررسی مدلی برای سنجش ایمنی در ادارات،Third National Conference on Safety and Health،Tehran،https://civilica.com/doc/1195831

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support