ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تاثیر انعقاد قراردادهای ساخت، بهره برداری و انتقال BOT در توسعه ی پروژه های عمرانی با مطالعه ی موردی در خصوص پروژه های راه سازی

Year: 1399
COI: GTCSEUD01_013
Language: PersianView: 227
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسام موقرنژاد - کارشناس ارشد عمران- مهندسی و مدیریت ساخت، موسسه آموزش عالی علوم و فناوری آریان، بابل
غلامرضا قدرتی امیری - استاد دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران
سید حسن حسینی مقدم - استادیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی، دانشگاه مازندران، بابلسر

Abstract:

کشورهای در حال تو سعه در مسیر رشد و گسترش زیر ساخت های خود به طور عمده با مشکل کمبود منابع مالی مواجه هستند. به منظور رفع و غلبه بر این مشکل مدل های تامین مالی متفاوتی ایجاد و به کار گرفته شده اند که از مهم ترین این مدل ها می توان به مدل ساخت، بهره برداری و انتقال (به اختصار BOT ) اشاره نمود. ایران نیز به عنوان یک کشور در حال توسعه، در تلاش جهت به کارگیری قراردادهایی با این روش تامین مالی در پروژه های عمرانی و از آن جمله پروژه های راه سازی است. اما به سبب محدودیت دایره ی تجربیات از این نوع قراردادها در حوزه ی راه سازی در کشور ایران و نیز عدم وجود بازخورد روشن، مستند و موثق از کارایی و اثربخشی مدل BOT در پروژه های راه سازی، چشم انداز قابل اتکا و قابل اعتمادی برای طرفین قرارداد (بخش دولتی و بخش خصوصی) وجود ندارد که به موجب آن به آثار و نتایج این نوع از قراردادها از ابعاد و مناظر گوناگون اشراف یابند. پژوهش حاضر قصد دارد تا از طریق مصاحبه و پرسشنامه به بررسی و سنجش نظر کارشناسان حوزه ی راه سازی در کشور ایران در خص وص قراردادهای BOT پرداخته و با بهره گیری از تجربیات آنان در این خصوص، مدل تامین مالی BOT را در توسعه ی پروژه های راه سازی ارزیابی نماید و در نهایت نشان دهد که به کارگیری این مدل تامین مالی تا چه اندازه در بهبود پروژه های راه سازی از زوایای گوناگون، دارای اثرات مثبت و یا منفی می باشد. نتایج پژوهش صورت گرفته حاکی از آن است که BOT دارای شاخصه های مثبتی در زمینه هایی همچون جذب سرمایه، کاهش خطاها، افزایش نظم و هماهنگی، کاهش تاخیرهای زمانی و غیره است، که در نهایت منجر به باز خوردی مطلوب در پروژه ها خواهد گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GTCSEUD01_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1195851/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موقرنژاد، حسام و قدرتی امیری، غلامرضا و حسینی مقدم، سید حسن،1399،ارزیابی تاثیر انعقاد قراردادهای ساخت، بهره برداری و انتقال BOT در توسعه ی پروژه های عمرانی با مطالعه ی موردی در خصوص پروژه های راه سازی،First National Conference on GIS Technology in Civil and Survey Engineering and Urban Development،Babol،https://civilica.com/doc/1195851

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 223
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support