ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ارتباط آلودگی توکسوپلاسما گوندیی با اختلال اوتیسم در کودکان

Year: 1399
COI: JR_JVR-75-4_003
Language: PersianView: 31
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بشری عزیزی - گروه روان شناسی بالینی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشگاه شهید چمران اهواز، اهواز، ایران
نجمه حمید - گروه روان شناسی بالینی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشگاه شهید چمران اهواز، اهواز، ایران
حسین حمیدی نجات - گروه پاتوبیولوژی، دانشکده دامپزشکی، دانشگاه شهید چمران اهواز، اهواز، ایران

Abstract:

زمینه مطالعه:عفونت توکسوپلاسما گوندیی در دوران بارداری به دلیل کاهش سیستم ایمنی مادر، احتمال ابتلای کودک به اختلال اوتیسم را افزایش میدهد. هدف: هدف از پژوهش حاضر مقایسه آلودگی به انگل توکسوپلاسما گوندیی در کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم و بهنجار میباشد. طرح این پژوهش از نوع علی‎مقایسهای و از نظر هدف، کاربردی است. روشکار: نمونه‎های مورد بررسی شامل (۱۰۰ N =) که ۵۰ نفر آنها را کودکان مبتلا به اوتیسم و ۵۰ نفر دیگر را کودکان بهنجار با سنین بین ۳ تا ۱۲ سال تشکیل میدادند که از لحاظ سن، وضعیت اجتماعی- اقتصادی، شدت اختلال، عدم ابتلا به بیماریهای حاد جسمانی و روانی و سایر متغیرهای مورد نظر در پژوهش کاملا همگن بودند و با استفاده از نمونهگیری تصادفی به دو گروه (آزمایش و کنترل) تقسیم شدند. از هر یک از افراد گروه به میزان ۵ میلیلیتر نمونه خون جهت بررسی آلودگی به انگل توکسوپلاسما اخذ شد. جهت بررسی فرضیههای تحقیق، نتایج به دست آمده با آزمون مربع کای مورد آنالیز آماری قرار گرفت. نتایج: نتایج حاصل نشان داد که کودکان اوتیسم، میزان آلودگی بیشتری به انگل توکسوپلاسما گوندیی نسبت به گروه بهنجار داشتند (۰۰۱/۰>p ). نتیجهگیرینهایی: میزان آلودگی به انگل توکسوپلاسما گوندیی در کودکان مبتلابه اوتیسم بهطور معنیداری نسبت به کودکان بهنجار بالاتر بوده است.

Keywords:

آلودگی, توکسوپلاسما گوندیی, اختلال اوتیسم, عفونت, کودکان

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JVR-75-4_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1196529/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عزیزی، بشری و حمید، نجمه و حمیدی نجات، حسین،1399،بررسی ارتباط آلودگی توکسوپلاسما گوندیی با اختلال اوتیسم در کودکان،،،،،https://civilica.com/doc/1196529

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ReferencesAbbasian, L., Talebi Meymand, F., Shirbazou, S.H. (2011). Role of ...
 • Afsharpaiman, S.H., Skandari, A., Zareian Jahromi, Z., Radfar, S. H., ...
 • Aalli, B.Sh., Fasihi Harandi, M., Nazari, A., Salari, Z. (2011). ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 15,100
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support